תערוכת CES אמנם נפתחת רק מחרתיים, אבל נראה שהחברות הגדולות המציגות בה לא מתכוונות להפתיע את הקהל באירועים ובדוכנים, וחושפות כמעט את כל פרטי המוצרים החדשים שלהן מראש.

הבוקר הכריזה סמסונג (Samsung) שלה על Q950TS, טלוויזיית הדגל החדשה שלה ברזולוציית 8K. לדברי החברה, הטלוויזיה מצוידת ב'מעבד קוואנטום' עם בינה מלאכותית, שמסוגל לבצע שיפור רזולוציה של כל סרטון ל-8K, כדי שהמשתמשים יוכלו ליהנות מאיכות המסך החדש גם אם כיום אין הרבה תכנים זמינים ברזולוציה הזו.

הטלוויזיה תומכת במקודד הווידאו הפתוח AV1, מה שאומר שהיא מסוגלת לנגן את סרטוני ה-8K הזמינים באתר יוטיוב. כמו כן, סמסונג משתפת פעולה עם אמזון (Amazon) כדי למנוע איבוד נתוני וידאו בקבצים הדחוסים המוזרמים באפליקציית Prime Video, באמצעות טכנולוגיה שהחברה מכנה ScaleNet.

2020년형 QLED 8K 신제품 'Q950TS' 제품 사진

בנוסף לשיפור הרזולוציה של סרטונים כדי להתאים למסך, מתאימה הטלוויזיה גם את הבהירות והניגודיות לרמת התאורה בחדר, כך שאין צורך לשנות הגדרות באופן ידני בין יום ללילה או לפני ואחרי כיבוי התאורה בחדר.

גם בתחום השמע כוללת הטלוויזיה החדשה לא מעט חידושים: טכנולוגיה בשם OTS מזהה תנועה בווידאו ומשנה את איזון הקול ברמקולים המובנים כדי ליצור אפקט של סראונד 5.1 ערוצים ללא צורך במערכת רמקולים ייעודית; טכנולוגיית Q-Symphony תשתמש במקביל ברמקולים המובנים ובסאונד-בר בו-זמנית כדי להפיק עד 9.1.4 ערוצי שמע; וכמו כל טלוויזיה מהשנים האחרונות, גם כאן משולבת טכנולוגיה להחלשת רעשי רקע והגברת דיבור בסצינות רועשות.

אבל גולת הכותרת של הטלוויזיה החדשה היא העיצוב: סמסונג מגדירה אותה כטלוויזיה Infinity, בדומה למסכים באותו שם במכשירי Galaxy. לדברי החברה, שולי המסך הם בעובי 15 מילימטר בלבד, וצידו האחורי שטוח לחלוטין, בניגוד לרוב הטלוויזיות שמרכז הגב שלהן עבה בהרבה מהצדדים ונראה רע בתלייה על קיר.

הטלוויזיה כוללת שלוש עוזרות קוליות: Bixby ,Alexa ו-Google Assistant, והממשק שלה משלב המלצות על תכנים מתוך האפליקציות המותקנות במסך הראשי. לדברי סמסונג, היא שילבה במסך שירות בשם TV Plus המנגיש חינם ערוצי טלוויזיה מכל העולם, אך לא ברור באיזו שיטה זה נעשה ולכן לא ברור האם יהיה זמין בכל מדינה בה המסך יימכר.

מה שכן יהיה זמין בכל מקום הוא אפשרות TapView – צימוד של מכשירים לטלוויזיה לשם 'הקרנת' המסך שלהם על ידי נגיעה על המסך, בדומה לתהליך הצימוד של אוזניות לטלפונים ב-NFC. החברה אף טוענת כי הטלוויזיה תאפשר חיבור למכשירים "לא רק דרך ווייפיי ובלוטות', אלא גם מכשירים ישנים יותר שאינם מחוברים לאינטרנט".

8 טלוויזיות ל-LG

LG, מצידה, לא הסתפקה במכשיר אחד והכריזה בסוף השבוע על לא פחות מ-8 טלוויזיות 8K בשתי סדרות הדגל שלה – סדרת ה-OLED וסדרת ה-NanoCell.

LG SIGNATURE OLED 8K TV (88ZX)_02

החברה לא מסרה פרטים על ההבדלים בין דגמים שונים, אלא ציינה את התכונות המשותפות לכולם: מעבד אלפא 9 דור 3 עם בינה מלאכותית, המסוגל לשפר את האבחנה של סרטונים קיימים ל-8K תוך הפחתת רעשים, שיפור חדות כללי ובמיוחד לפנים וטקסט, תיקון גווני עור ועוד; זיהוי סוג התוכן והתאמת מצב התמונה בין רגיל, סרטים, ספורט או אנימציה והתאמת מצב השמע בין סרטים, חדשות, דרמה, ספורט ומוזיקה; הגברת דיבור בכל המצבים; ואפקט סראונד 5.1.

גם LG תתמוך בקידוד הווידאו AV1, שבו מקודדים תכני ה-8K ביוטיוב, אך הדגישה שתתמוך גם ב-HEVC וב-VP9, מה שאומר שכל סרטון 8K, בכל קידוד קיים, יתנגן במסכים שלה ללא בעיות. היא אף הוסיפה כי המסכים יתמכו בנגינת התכנים ברזולוציית 8K בקצב של 60 פריימים לשנייה, גם בחיבור HDMI וגם בסטרימינג.

LG NanoCell 8K

הטלוויזיות של LG מריצות את מערכת ההפעלה WebOS, עם העוזרת הקולית המובנית ThinQ לצד תמיכה באלכסה ובגוגל אסיסטנט. כמו כן, הן תומכות ב-AirPlay 2 וב-HomeKit, וכוללות ממשק שליטה על מכשירי בית חכם על המסך הראשי.

הטלוויזיות יגיעו בגדלים 65 ו-75 אינץ' בטכנולוגיית NanoCell, ובגדלים 77 ו-88 אינץ' בטכנולוגיית OLED.