הטלפונים החכמים מלווים אותנו בכל זמן במהלך היום. הם מזמן כבר לא משמשים רק כאמצעי תקשורת וניתן להשתמש בהם במגוון שימושים כולל צפייה בוידאו, עריכת מסמכים ועוד. עם זאת, המסך, גדול ככל שיהיה, עדיין מוגבל לשימוש.

לפי דיווח חדש, סמסונג (Samsung) ו-LG עובדות על פתרון חדש המכונה Cloud Tops, מסך חיצוני נייד וקל משקל שנועד להתחבר לטלפונים הניידים ולספק להם הרבה יותר שטח עבודה וממשק שולחני ונוח לשימוש.

כבר כיום לסמסונג יש פתרון בשם DeX, המאפשר לחבר את הטלפון למסך וגם וואווי (Huawei) הציגה יכולת דומה במכשיריה. בעבר הרחוק היו מספר חברות שניסו לעשות דברים דומים, אולם בסופו של דבר אלו לא הצליחו לכבוש את הקהל.

מה ששונה הפעם הוא כי Cloud Tops הוא מסך בלבד, כלומר לא עמדת עגינה ואינו דורש שימוש במקלדת או עכבר כדי לשלוט ולהשתמש בו. במקום זאת, המסך יהיה נוח לנשיאה ויאפשר חיבור מהיר לצד ממשק מגע קל לשימוש שיחליף את הצורך באמצעי קלט נוסף. מלבד זאת, כפי הנראה מדובר בפתרון שייתמך על ידי גוגל (Google) היישר במערכת ההפעלה אנדרואיד.

המסכים של LG וסמסונג יכללו סוללה מובנית בקיבולת גדולה כך שיוכלו לפעול למשך מספר שעות וכן רגלית להצבת המסך בצורה אנכית. המוצר של סמסונג ייקרא על פי הדיווחים DexBook והוא יהיה בגודל של 14.1 אינץ' עם סוללה בקיבולת 10,000 מיליאמפר/שעה ומשקלו הכולל יהיה פחות מ-1 ק"ג.

טרם ברור מתי המסכים הללו יגיעו לשוק, אך הערכות כי זה יקרה לקראת אמצע השנה הנוכחית.

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.