את ה-LG Ally ראינו לראשונה בחודש שעבר, ומיד לאחר מכן הוא נחשף באתר הרשמי. אנחנו למזלנו הצלחנו להשיג את גרסת ה-GSM שצפויה להיקרא LG Aloha C710, אך עדיין אין לו עוד תאריך שיווק בעולם ובכלל, LG לא חשפה אותו רשמית.

ה-Ally הוא המכשיר הראשון של LG בארה"ב מבוסס אנדרואיד, ומגיע לשם בהשקה רחבה יחד עם הסרט Iron Man 2. זהו בין המעטים ממכשיר האנדרואיד שניתן למצוא כיום עם מקלדת מלאה הנשלפת הצידה, ומספק מענה לאילו ממכם הזקוקים לכך.

המראה החיצוני של המכשיר מרשים. פסי הכרומו בצדדים מוסיפים ליוקרתיות והכיסוי המוברש התואם מאחור משתלב יפה. בקדמת המכשיר תמצאו ארבעה כפתורי חומרה: מענה לשיחה, מקש הבית, מקש התפריטים ומקש הניתוק/כיבוי המסך. מעליהם, תמצאו זוג כפתורי מגע: כפתור החזרה וכפתור החיפוש, המגיבים היטב. משקלו כבד יחסית העומד על 158 גרם, והוא אכן מרגיש ככזה.

מבחינת המפרט, תמצאו בו מסך מגע 3.2 אינצ' מסוג Capacitive TFT ברזולוציה 800×480 המגיב היטב וחד מאוד, אם כי מעט קטן לדעתנו, והיה נחמד אילולא היה לפחות בגודל של 3.5 אינצ'. עוד תמצאו גם קישוריות  WiFi 802.11 b/g/n שתפקדה היטב בזמן שגלשנו או הורדנו אפליקציות, מקלט GPS, נגן מדיה עם תמיכה ב-Divx, חריץ microSD, רדיו FM וסוללת 1500mAh. מבחינת המעבד, הוא של Qualcomm בתדר 600MHz יחד עם 256MB RAM / 512MB ROM שלעבודה השוטפת מספקים את הדרוש, אך מורגשת לעתים איטיות מסוימת.

קרא עוד:  וואווי עושה זאת שוב: משיקה מחדש את P30 Lite

המקלדת המלאה במכשיר נוחה להפליא. המקשים נותנים פידבק מצוין והרווחים בניהם מספקים, אולם היה חסר לנו כפתור שינוי שפה, דבר שיוסיף בהחלט. גם כפתור החזרה, וכפתור הבית והתפריטים נמצאים במקלדת, כך שלא תצטרכו לסובב את המכשיר כדי להשתמש בכפתורים שמתחת למסך. בפתיחה של המקלדת, אוטומטית התצוגה תהפוך רוחבית, ולא תחזור עד שתסגרו בחזרה את המקלדת. אם תרצו, תוכלו להשתמש במקלדת הוירטואלית הן לאורך והן לרוחב.

מערכת ההפעלה, Android 2.1 תפקדה היטב, אם כי נתקלנו במספר שגיאות מערכת, שאנו מייחסים אותם לעובדה כי מדובר במכשיר אב-טיפוס. בנוסף לממשק המוכר של האנדרואיד המגיע עם האפליקציות המוכרות כדוגמת Facebook ,Gmail ושאר כלי האנדרואיד המוכרים, תמצאו גם ווידג'טים יחודיים ל-LG שמעט מרעננים את הממשק. בדומה ל-Seanse של HTC, הווידג'ט המרכזי הוא תחזית מזג האוויר המשתנה בהתאם לשעה שביום, זאת לצד השעון המרכזי, ווידג'ט מועדפים, מנהל משימות נוח ושימושי, גישה מהירה למועדפים, פתקים וירטואלים ועוד.

בצד יכולות המדיה, למכשיר מצלמה 5 מגה פיקסל עם תאורת לד אחורית, שסיפקה תוצאות סבירות יחסית. בצילום הוידאו תוכלו למצוא אפשרות לצילום ברזולוציה 640×480. הרמקול חזק, אם כי לא האיכותי ששמענו, וכולל גם יציאת אוזניות 3.5 מ"מ. אבל הבונוס העיקרי הוא נגן המדיה המגיע עימו, שמסוגל לנגן קבצי Divx ללא כל צורך בהמרה. ניגנו סרט באורך מלא בנפח 700MB והסרט פעל היטב, ללא קטיעות והאיכות הייתה מצוינת.

דוגמאות צילום

קרא עוד:  ויוו מתכוונת להפתיע עם עוד טלפון קונספט ב-MWC 2020

סה"כ LG עשו כאן עבודה טובה, והמכשיר נראה מרשים, למרות החיסרון בגודלו של המסך. לא ברור עדיין האם המכשיר יגיע לארץ, אך כן אנו יודעים כי בודקים אפשרות שכזו. המכשיר שהיה אצלנו הוא אב טיפוס בלבד, לכן מפרטו אינו סופי וכך גם ביצועיו, ואנו מקווים כי עד כשיושק בעולם, הוא עוד ישתנה ואולי ישודרג מבחינת המפרט, כך שנקבל מעבד 1GHz כפי שרמזו השמועות בעבר.

סקירת וידאו

GSM Arena Translation:

The QWERTY sporting CDMA smartphone LG Ally is coming with GSM engine. It will go under C710 Aloha and will be the first LG running on Android OS v2.1 Eclair.

LG C710 Aloha has the same specs as its Verizon's sibling – 3.2-inch capacitive WVGA display, sliding-out full QWERTY keyboard, 600MHz Qualcomm processor, 256MB RAM, 512MB ROM, 5 megapixel camera with LED flash and VGA video and microSD card slot .  The connectivity package is also up-to-date – Wi-Fi b/g/n, GPS with A-GPS, Bluetooth, FM radio and a 3.5mm audio jack.

LG Aloha runs on Android 2.1 Eclair (why not v2.2) and is capable of playing DivX/XviD videos. Tight social-networking integration is also onboard.

LG Aloha is still not announced and there is no info on the release date and the pricing. We believe the official unveiling and launch should happen soon.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.