כשרבים מאיתנו יוצאים מהבית אנו דואגים שלא שכחנו לקחת את הארנק שלנו. כרטיסי האשראי, הכסף המזומן ותעודות הזיהוי הם פריטים שאנו זקוקים להם במגוון רב של מקומות, אך טובי המוחות מנסים במשך כמה שנים להרגיל אותנו שגם עידן הארנקים הסתיים. בימים בהם הטלפון החכם הולך איתנו לכל מקום ומבצע עבורנו פעולות רבות, כדאי גם שיחליף את הארנק עב הכרס שבעיקר גורם לנו לסרבול מיותר.

לצד טכנולוגיות תשלום הכוללות שימוש בשבבים ייעודיים שמובנים במכשיר או שמודבקים על גביו, ישנו שימוש הולך וגובר באפליקציות תשלום. אלה מצויידות בתקני אבטחה מחמירים, מה שמקל על חלק מחברות האשראי להציע לנו פתרון כולל לביצוע תשלומים, קבלת הטבות והעברת כספים בקלות. החלטנו לבדוק את אפליקציית הארנק הדיגיטלי של לאומי קארד המשלבת אלמנטים רבים מעולמות התשלום הדיגיטליים יחד עם ממשק משתמש מעוצב ואינטואיטיבי. אתם רק תצטרכו לשייך אליה באופן ראשוני את כרטיסי האשראי של לאומי קארד. מכאן הדרך קצרה לצפייה בפירוט החיובים שלכם, קבלת הטבות ברכישה באשראי וביצוע העברות כספים ותשלום לחניונים או מוניות מבלי שתצטרכו להוציא את כרטיס האשראי מהכיס.

אבטחה: החיסרון שביתרון

נודה על האמת. את אפליקציית הארנק הדיגיטלי הורדנו קצת לפני שהיינו צריכים אותה, ממש לפני הזמנת זוג כרטיסים לסרט בסמוך לקופות הקולנוע. הסרט עומד להתחיל בכל רגע ואנו תקועים בהרשמה ראשונית ארוכה הכוללת מספר מסכים. פרטי האשראי, סיסמה, קוד שנשלח בהודעת SMS וגם קוד סודי לשימוש באפליקציה. בכל זאת, מדובר באפליקציה שבאמצעותה נוציא כסף מכרטיס האשראי שלנו. Leumiאין ספק שיש כאן אמצעי אבטחה חשובים, אך עשו לעצמכם טובה, את הרישום השאירו לזמן פנוי בבית. באמצע הקניון זה בהחלט לא פשוט.

מסך פירוט החיובים, שיציג עבורכם את כל החיובים העתידיים בכרטיסי האשראי שלכם, כולל סיכום של חיובים בכל כרטיס אל מול החיוב האחרון, פירוט עסקאות, כתובות ופרטים של בתי העסק ויכולת להתקשר אליהם ישירות מהאפליקציה בלחיצת כפתור. במסך החיובים תראו גם את מסגרת האשראי שלכם וכמה ניצלתם ממנה, כמו גם את כמות הנקודות שצברתם (שאת חלקן תוכלו אף להמיר לנקודות תעופה באמצעות מועדון "הנוסע המתמיד" של אל על). מסך פירוט החיובים מחייב גם הוא הזדהות באמצעות שם משתמש וסיסמה ובעלי מכשירי iPhone, אלו הכוללים חיישנים ביומטריים, יוכלו לעשות זאת ביתר קלות ולהזדהות באמצעות טביעת אצבע.

קרא עוד:  מסתמן: פייסבוק תוותר על הצגת פרסומות בוואטסאפ

יתכן שבלאומי קארד הבינו את הסרבול והם מאפשרים להציג, באמצעות החלקה פשוטה על המסך וללא צורך בהזדהות, גרפים של החיוב הבא אל מול החיוב האחרון. גם הפונקציה הזאת כפופה לאישור ראשוני שלכם ומלווה בהמלצה לנעול את המכשיר.

Benefits_walletnew2.minמפנקים. תלוי איפה אתם נמצאים

מסך הזמנת ההטבות מאפשר ללקוחות לאומי קארד לטעון לכרטיס האשראי שלהם "פינוקים" שונים המגיעים ללקוח לאחר קניה בסכום מסויים או ליהנות מאחוזי הנחה בקניות בבתי עסק מסויימים. ההטבות מוצגות לפי קטגוריות מגוונות כדוגמת אטרקציות, מופעים, בתי קפה, מסעדות ועוד. כמו כן, ניתן להציג הטבות בבתי עסק שנמצאים בקרבתנו, זאת בזכות רכיבי המיקום שמותקנים בכל המכשירים החכמים, כדוגמת GPS, רשת אלחוטית (Wi-Fi) ורשתות סלולריות.

עם האפשרות לקחת הלוואות ועם אופציות שירות הלקוחות באמצעות הצ'אט, משלימים בלאומי קארד את שירותי האשראי שהם מספקים ללקוחות באמצעות האפליקציה. פונקציות נוספות מבוססות על האפשרות להעברת כספים מכרטיס האשראי שלכם אל אנשים פרטיים, טכנולוגיה שפותחה באמצעות הסטארט-אפ ZOOZ.

משלמים בחניון, מעבירים כספים ומזמינים מוניות

באמצעות האפליקציה תוכלו להעביר עד 2,500 ש"ח לכל אדם המחזיק בטלפון חכם ובאמצעות הקשת מספר הטלפון שלו, הסכום ומספר התשלומים. המקבל יקבל מסרון הכולל לינק, שם יצטרך לאשר את ההעברה ולהזין את פרטי חשבון הבנק שלו. תוך שלושה ימי עסקים יועבר הסכום לחשבונו, בינתיים ללא עמלה נוספת. אם המקבל רשום לאפליקציה הוא רק יצטרך לאשר את ההעברה ללא הזנה של פרטים אישיים.

pay1.minעל בסיס אותו רעיון מאפשרת האפליקציה להזמין מונית ולשלם בעבורה, זאת באמצעות שיתוף פעולה עם אפליקציית גט טקסי. כמו כן, החונים בחניוני אחוזת החוף שבתל אביב יוכלו לשלם על החנייה באמצעות מכשיר הטלפון החכם שלהם, וזאת מבלי לעבור בקופות או בעמדות תשלום שונות.

קרא עוד:  אין יותר עדכון על עדכון אפליקציות אוטומטי ב-Google Play

ומה קורה אצל המתחרים? כולם ירכזו עבורכם את חיובי האשראי ואת ההטבות בבתי העסק השונים. נוחות הממשק היא שתהפוך אפליקציה כזו או אחרת למוצלחת יותר. ישראכרט תסייע לכם להזמין מוניות וגם לשלם למוניות מזדמנות באמצעות האפליקציה. בנוסף, תוכלו לשלם באמצעות היישום גם בבתי עסק שונים. בויזה כ.א.ל התמקדו במסעדות ויצרו שיתוף פעולה המאפשר לשלם בהן מבלי להוציא את הסלולרי מהכיס. באמצעות אפליקציית מפתח דיסקונט ניתן גם לנווט אל בתי עסק המעניקים הטבות ללקוחות, אל חניונים בהם ניתן לחנות ללא עלות בחלק משעות היום ואל תחנות דלק מוזלות. ואיך אפשר להתעלם משירות סלאריקס שהיה מבין הפתרונות הראשונים להעברת כסף וקבלתו באמצעות מכשיר סלולרי.

אמנם אפליקציות הבנקים לא מתחרות ישירות באפליקציות כרטיסי האשראי, אך גם בהן תמצאו פיצ'רים פיננסיים שישאירו את הארנק בבית. מרבית היישומים יציגו בפניכם את מצב ה"עובר ושב" שלכם ואם יש לכם את ההרשאה המתאימה תוכלו גם לתת הוראה להעברת כספים. באמצעות האפליקציות של בנק הפועלים ובנק לאומי תוכלו למשוך מזומנים מהכספומט ללא כרטיס אשראי ולהפקיד שיק באמצעות מצלמת הטלפון החכם, וזאת מבלי להפקידו בפועל בתיבת השירות או אצל פקיד וגם להעביר כספים לאחרים.

לסיכום נאמר שבאפליקציית הארנק הדיגיטלי של לאומי קארד אהבנו מאוד את הממשק המעוצב והפשוט, את התאמת השימוש במוצרי האשראי על גבי פלטפורמת המובייל ואת האפשרויות המובנות לשירות לקוחות ולתמיכה טכנית. פחות אהבנו את הזנת הסיסמאות המייגעת במעבר בין פונקציות שונות בתוך האפליקציה ויתכן שניתן לחסוך זאת באמצעות הזדהות יחידה וקפדנית במסך הפתיחה. את שירותי ערך המוסף, כמו העברת הכספים, הזמנה ותשלום במוניות – ניתן גם למצוא באפליקציות ייעודיות לכך, אם כי נוח יותר שהן מרוכזות במקום אחד ומחייבות את כרטיס האשראי.

להורדה עבור מכשירי iOS | להורדה עבור מכשירי אנדרואיד

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.