בעוד טכנולוגית ה-NFC מבוששת להגיע אלינו כאן בישראל, פתרונות אחרים ממהרים להחליף לנו את הארנק. לאומי קארד השיקה את ה-PayPass, כרטיס אשראי דיגיטלי של Mastercard המוצמד כמדבקה לטלפון הסלולרי ומאפשר ביצוע תשלומים על ידי קירוב הנייד לקורא ייעודי בקופת בית העסק.

המדבקה פועלת באמצעות טכנולוגיית ה-RFID באופן אלחוטי ומאובטח כאשר התשלום מתבצע בקופה כמו כרטיס אשראי רגיל, ובעתיד ניתן יהיה גם למשוך מזומנים ישירות כאשר מסגרת האשראי עבור כל כרטיס תעמוד על 1,000 ש”ח לחודש.

לדברי ורדית גונדטר, סמנכ"ל שיווק לאומי קארד : "שימוש במדבקת לאומי קארד PayPass ישנה את חווית התשלומים, ויתאים אותה לאורח החיים המהיר. זהו צעד נוסף בדרך לעולם תשלומים המבוסס על טכנולוגיה עתידית, והוא למעשה מהווה טכנולוגיה מגשרת עד לכניסתו והטמעתו של ה- NFC (ר"ת Near field communication), שיאפשר תשלום באמצעות הטלפון הנייד ללא שימוש בכרטיס כלשהו".

כיום ניתן לבצע רכישות ברשת ארקפה וכן בנקודות רבות בחו”ל, אך למעשה, כפי שאמרה גונדטר, זהו רק צעד לפני הגעת טכנולוגיית NFC לישראל, שהקוראים של Mastercard כבר תומכים בה, כך מקווים בלאומי כארד כי הדבר יהפוך לסטנדרט ועוד בתי עסק ייצטרפו ליוזמה. כיום לא משווקים מכשירים בישראל תומכי NFC באופן רשמי דרך חברות הסלולר, ובעולם מי שעשתה את הצעד המשמעותי ביותר היא גוגל עם ה-Google Wallet המותאם למכשיר ה-Galaxy Nexus אולם השירות אינו פועל בישראל. בין הראשונים שיפעילו שירות שכזה בארץ יהיו ככל הנראה סוני מובייל עם ה-Xperia S שיתמוך בטכנולוגיה. ברס אלקטרה, משווקת של סוני מובייל בישראל, אמרה ל-TGspot באירוע ההשקה כי נעשים מאמצים כדי להכניס את תקן ה-NFC לא רק בשימוש פרטי אלא גם דרך חנויות ורשתות. אנחנו מצפים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.