לנובו (Lenovo) הכריזה אתמול על שני מחשבים ניידים חדשים השייכים לסדרה חדשה אותה היא מכנה ThinkPad P, סדרה של מחשבים חזקים במיוחד שלפי החברה אמורים לעמוד בכל הדרישות האפשרויות, כולל של היישומים התובעניים ביותר.

ה-P50 וה-P70 הם אכן, לפי התצורה, שניים מהניידים החזקים ביותר שהושקו אי פעם, אם לא החזקים ביותר. הם מציגים פחות או יותר את אותה תצורה, כשההבדלים הם בגודל המסך, 15.6 ו-17 אינץ' בהתאמה, וכן בגודל הפיזי וגודל הסוללה בה ניתן לבחור.

נקודת המפתח של המחשבים הללו היא שהם יהיו הראשונים שיעשו שימוש במעבדים החדשים של אינטל (Intel), מעבדי ה-Xeon הראשונים שמציעה החברה לתחום הזה. מדובר בסדרת המעבדים Xeon E3-1500M v5 המבוססים על ארכיטקטורת ה-SkyLake החדשה של אינטל, והם הוכרזו באופן רשמי על ידי יצרנית המעבדים רק לפני מספר ימים.

מעבר לכך מוצעים המחשבים עם אפשרות לבחירה בין שלושה מסכים: שניים מסכי מגע באיכות FHD, אחד בבהירות של 270 ניט והשני בבהירות של 300 ניט, והשלישי הוא מסך ברזולוציית 4K. המחשבים מגיעים גם עם כרטיס תצוגה מקצועי, ה-NVIDIA Quadro, וכן עם ארבעה חריצי זיכרון שתומכים בעד 64 ג'יגה-בייט זיכרון מסוג DDR4 ECC. בנוסף יכולים המחשבים לתמוך בעד ארבעה התקני אחסון פנימיים, עד 2 טרה-בייט בכונני HDD, ועד 1 טרה-בייט בכונני SSD, שאלו מתחברים למחשב בממשק PCIe המהיר פי כמה מ-SATA.

קרא עוד:  בדיקה העלתה: ה-MacBook Air עשוי להיות איטי יותר מהדגם הקודם

מבחינת חיבורים מגיעים המחשבים עם 4 יציאות USB 3.0, אחת מהן פעילה כל הזמן, חיבור HDMI, חיבור miniDisplayPort ו-2 חיבורי Thunderbolt 3.0, ממשק העברת הקבצים המהיר של אינטל.

המחשבים, שיוצעו למכירה החל ברבעון האחרון של 2015, במחיר התחלתי של 1,499 ו-1,999 דולר בהתאמה לגודל המסך, תומכים גם באפשרות לשילוב סים LTE, ומציעים אנטנות 2×2 לחיבור אלחוטי בתקן 802.11ac, וזאת לצד תמיכה בבלוטות' 4.1. כמו כן הם יוצעו עם מבחר אפשרויות למערכת הפעלה, כולל Windows 7 עד Windows 10, וכן Ubunto Linux ו-Red Hat Enterprise Linux.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.