ה-ThinkPad X1 Fold המתקפל הוא לא המחשב יוצא הדופן היחיד עליו הכריזה לנובו (Lenovo) במסגרת תערוכת CES 2020. לצידו, חשפה החברה גם את ה-ThinkBook Plus, מחשב נייד בתצורה סטנדרטית – למעט מסך דיו אלקטרוני (e-ink) המותקן על גב המחשב, כך שהוא נגיש כאשר הנייד במצב סגור.

מסך הדיו האלקטרוני, 10.8 אינץ' גודלו, מסתפק אומנם בתצוגה בגווני שחור ואפור, אולם כמו בספרים אלקטרוניים המבוססים על אותה הטכנולוגיה צריכת האנרגיה שלו מינימלית כך שהוא יכול להציג התראות, הודעות מייל וספרים בכל זמן ומבלי לפגוע בזמן הסוללה. המסך תומך גם בכתיבה וציור באמצעות עט סטיילוס המסופקת לצד המחשב, וממיר את המילים הנכתבות באמצעות העט לקבצי טקסט דיגיטליים.

מפרט ה-ThnkPad Plus כולל מעבדי אינטל מהדור העשירי (מסוג i5 או i7), עד 16 גיגה-בייט זיכרון עבודה, עד 512 גיגה-בייט לאחסון קבצים בכונן SSD, ומערכת ההפעלה חלונות 10 בגרסה שהותאמה במיוחד לתצורה זו, אולם גרסה זו עדיין לא ממש מוכנה – ועוד תשתפר לקראת ההשקה. המסך הראשי הוא בגודל 13.3 אינץ' ברזולוציית Full HD וכולל שלל ממשקים כמו יציאות USB חיבור, USB Type-C לטעינה, HDMI לוידאו וגם יציאת אוזניות.

המחיר יעמוד על החל מ-1,200 דולרים, והוא צפוי להגיע למדפי החנויות בעוד מספר חודשים.