מותג הבית החדש מבית לנובו (Lenovo) הגיע גם לישראל: אחרי שהושקו בארץ זוג פאבלטים חדשים, מגיע כעת גם ZUK Z1 המספק מפרט ביניים פלוס במעטפת איכותית למדי.

באג הודיעה על השקתו של המכשיר ברשת במחיר של 1,599 שקל, כאשר 100 הרוכשים הראשונים יקבלו סוללת גיבוי במתנה התומכת בהטענה מהירה. לשם השוואה, מחירו של המכשיר באתרים הסינים עומד על  295 דולר, שהם כ-1,160 שקל לפני מיסים.

המכשיר כזכור מציג מפרט לא רע בכלל בעבור מחירו: הוא מגיע עם מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית FHD, מערכת על שבב Snapdragon 801 המכילה ארבע ליבות, זיכרון עבודה בנפח 3 ג'יגה-בייט ואחסון פנימי של 64 ג'יגה-בייט. המצלמה הראשית מצוידת בחיישן סוני בגודל 13 מגה-פיקסל עם מייצב תמונה אופטי, והמצלמה הקדמית היא בגודל 8 מגה-פיקסל. בנוסף, למכשיר סוללה בהספק גדול יחסית של 4,100 מילי-אמפר/שעה, סורק טביעות אצבע, חיבור USB Type C, כניסת סים כפול ותמיכה ברשתות דור רביעי (כולל ישראל).

מלבד מחירו, גולת הכותרת היא מערכת ה-Cyanogen OS המגיעה כאן בגרסה 12.1 המבוססת על אנדרואיד בגרסה 5.1, כך שיש תמיכה בעדכונים רציפים על ידי צוות הרום הפופולרי, ואולם, שבב Snapdragon 801 נחשב מעט מיושן, למרות ש-OnePlus לא הייתה כל בעיה להשתמש בו ב-OnePlus X.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.