היצרנית לנובו (Lenovo) הצליחה לעקוף את את כל היצרניות והכריזה על מכשיר הטלפון החכם הראשון בעולם המצויד במעבד החדש של קוואלקום (Qualcomm), ה-Snapdragon 855 המבטיח שיפור דרמטי בביצועים לעומת קודמו. מדובר ב-Z5 Pro GT, דגם בעל מפרט משופר של מכשיר הZ5 Pro הקיים, השומר על מראה הדגם המקורי (לרבות מצלמת סליידר נשלפת), אך כאמור מבוסס על חומרה מהירה יותר.

פרט למעבד, מצליח ה-Z5 Pro GT לשבור שיא נוסף והוא יהיה מכשיר הטלפון החכם הראשון בעולם שיגיע עם אפשרות ל-12 גיגהבייט זיכרון עבודה (RAM). יתר המפרט כולל מסך בגודל 6.39 אינץ׳ מסוג AMOLED ברזולוציה של 2340X1080 פיקסלים, עם סורק טביעות אצבע מובנה. המצלמה הקדמית, הנשלפת כאמור, מורכבת משני חיישנים באיכות 16 ו-8 מגהפיקסל, בעוד שהמצלמה האחורית אף היא כפולת עדשות: 16 ו-24 מגהפיקסל.

Lenovo Z5 Pro GT

נפח הסוללה הוא 3,350 מיליאמפר/שעה. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 9 (Pie), עליה מותקן ממשק ZUI של לנובו בגרסתו העדכנית (10). תמחור המכשיר אגרסיבי במיוחד: דגם הבסיס, עם 6 גיגהבייט זיכרון עבודה ו-128 גיגהבייט לאחסון הקבצים, יעלה כ-390 דולרים, בעוד שהדגם המשודרג ביותר, כאמור עם 12 גיגהבייט זיכרון עבודה ו-512 גיגהבייט לאחסון קבצים, יעלה כ-640 דולרים.

Z5 Pro GT צפוי להגיע לחנויות בסין באמצע החודש הבא, ובינתיים אין תוכניות לשיווק רשמי שלו באירופה או בארה״ב, למרות שהוא בהחלט צפוי להפוך ללהיט באתרי המסחר הסיניים המאפשרים משלוחים גם למערב.