כשלנובו (Lenovo), בשאגת ההסתערות שלה על שוק הטאלבטים, השיקה את קו מוצרי ה-YOGA Tablet 2 שלה היא הציבה בחזית טאבלט שהוא באמת מיוחד במינו, ולו רק בזכות מאפיין אחד בלבד: מסך בגודל יוצא דופן של 13.3 אינץ'. היא אמנם לא הראשונה ששולחת לשוק טאבלטים עם מסכים גדולים, אבל עדיין אפשר לספור את כמות המכשירים האלה בשוק ולהשתמש בשיר 'עשר אצבעות לי יש'.

בגדול אין כמעט הבדל במראה החיצוני בין ה-Pro ל-Tablet 2 'הרגיל' עם מסך בגודל 8 אינץ' שבחנו ממש לאחרונה: המבנה אותו מבנה, ארבעת המצבים השונים שלנובו הגדירה גם הם שם, ואפילו הקוטר של הציר האימתני שמאפשר להשתמש בטאבלט במצביו השונים נמצא שם. גם כל הכפתורים שהיו במכשיר הקטן יותר ממוקמים בדיוק באותו מקום.

אבל בחינה מהירה מגלה מהר מאוד את התוספות שהקנו לו את סיומת ה-Pro, ובניגוד לחברות אחרות שמשתמשות ב-Pro כדי לציין טאבלט שמטרתו לקרוץ לשוק העסקי, במקרה הנוכחי שלנו מדובר בטאבלט מדיה לכל עניין ודבר. למרות ש-Pro זה תמיד קיצור ל-Professional, התוספות כאן הן מוטות מדיה לחלוטין.

ובכן, מבלי לגרור סתם את העגלה ולא להתקדם, נספר שתוספת אחת מוצאים מאחור, וזה סאב-וופר גדול יחסית של JBL שמוסיף עוד לאיכות המצוינת ולעוצמה של הרמקולים שממוקמים בשני צידי הציר מקדימה. אם אהבנו את הרמקולים של ה-Tablet 2 הקודם שבדקנו, אז כאן מצאנו את עצמו מתאהבים מחדש, ומגלים שאפשר, אם רוצים, לספק איכות אודיו מצוינת גם מבלי להכריח שימוש ברמקולים חיצוניים.

lenovo-tablet-2-pic4

אבל התוספת המשמעותית ביותר ממוקמת בצד השני של הציר: מקרן. כן. מקרן. וזו הפעם הראשונה שדבר כזה מגיע לשוק. בלנובו, שמכנים את ה-YOGA Tablet 2 Pro 'טאבלט הכי טוב בעולם', מספרים שהרעיון נבע ממוחו הקודח של אשטון קוצ'ר בכבודו ובעצמו, וכך או כך, מדובר אכן בתכונה ייחודית וחווייתית מאוד.

לצד המקרן יש כפתור שממוקם על צד המכשיר ומדליק/מכבה אותו, ועל הציר יש כפתור הזזה שמאפשר לשלוט בחדות של התמונה המוקרנת. את ההקרנה אפשר לבצע על כל קיר שטוח, ואפילו על התקרה אם רוצים בכך, ונקצר ונאמר שהתוצאה פשוט מרשימה, ולא רק שהיא מרשימה, היא מושכת המון המון תשומת לב, וגם תגובות שבדרך כלל מושמעות מפה שפתוח בדיוק בעיגול מושלם, במיוחד שמקרינים מהטאבלט ישירות על הקיר בפני ילדים, אבל ממש לא רק.

lenovo-tablet-2-pic3

את מצב ההקרנה אפשר להפעיל גם דרך אפליקציה ייעודית שמותקנת בראש בטאבלט והיא מאפשרת לבחור במדויק את מה שרוצים להקרין, כך שבקלות אפשר למצוא גם שימושיים עסקיים לטאבלט הזה – מוציאים אותו מהתיק בתחילת הפגישה, כבר משיגים הרבה תשומת לב, ואז מקרינים על הקיר את התצוגה שרוצים להראות. אנחנו מבטיחים לכם שתקבלו תוספת לא קטנה של נקודות לזכותכם אם תעשו זאת.

עוד נקודה שעומדת לזכות הטאבלט היא התצוגה שלו שמציעה רזולוציה של 2K או 2560×1440 פיקסלים. התמונה נהדרת, בהירה מאוד, והצבעים חמים ומגוונים היטב. בסרטים גם ניתן היה להבחין בניגודיות טובה, עם הבדלים מובחנים בין גווני אפור, ובמשחקים זו הייתה פשוט חוויה אחרת, אפילו מרתקת.

מבחינת התפעול אין ממש הבדל בין שני הטאבלטים. השינוי היחיד הוא שכעת כדי להזיז את מעמד צריך קודם לשחרר אותו על ידי לחיצה על כפתור שנמצא ממש מתחת לסאב-וופר. כמו כן התנועה על הציר חלקה יותר, כך שקל יותר לכוון לזווית צפייה שמתאימה בדיוק לדרישות המשתמש. מערכת ההפעלה היא קיט-קט 4.4 ומעליה הממשק של לנובו שלמדנו לאהוב.

מבחינת תצורה טכנית ההבדל היחיד המשמעותי הוא שהטאבלט מגיע עם 32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, ולארץ הגיע הדגם שכבר מוכן לשילוב של סים דור רביעי. כל השאר ממש אותו דבר, להוציא כמובן סוללה גדולה יותר של 9,000 מילי-אמפר/שעה. לפי החברה היא אמורה להספיק לעד 15 שעות. במבחן ה-PC Mark שלנו הגענו ל-6:32 שעות של עבודה רציפה, כשבסוללה עוד נותרו 20%. מרשים בהחלט למכשיר עם מסך כזה גדול. כמו כן יש לציין שהזמן לטעינה מלאה, מ-0 ל-100%, הוא כ-3 שעות בלבד בשימוש עם המטען שמגיע עם הטאבלט.

lenovo-tablet-2-pic2

מבחינת ביצועים אין הבדלים של ממש בין שני הטאבלטים, להוציא במבחן של Epic Citadel בו קצתב הפריימים לשנייה היה נמוך יותר, והיגע ל-32.4 לשנייה, אבל זה די צפוי לרזולוציה כל כך גבוהה, ותאמינו לנו, לא ממש תרגישו את זה במשחקים.

אז האם זה הטאבלט הטוב בעולם? בואו נאמר שהוא הייחודי ביותר כרגע בשוק, ואם אתם שוקלים רכישת טאבלט מהקצה העליון, ובעיקר לשימושים ביתיים, מחיר שוק של 2,750 ש"ח כנראה לא ממש יפחיד אתכם. בכל מקרה, זהו טאבלט שמבטיח שימוש מהנה ובהחלט מקיים, ואפילו קצת מעל ומעבר.