לנובו (Lenovo) מצטרפת לרשימת החברות שמציעות, או יותר נכון יציעו, מזרים מדיה אלחוטי בדומה ל-Chromecast של גוגל (Google). החברה הכריזה בכנס Tech World הגלובלי שלה, שנערך בבייג'ינג, על Lenovo Cast, מזרים מדיה עגול שמאפשר הזרמת מידע מהמכשירים ניידים, קרי טלפונים חכמים וטאבלטים, אל מסך הטלוויזיה.

ה-Cast, שיהיה זמין למכירה מתחילת אוגוסט הקרוב תמורת 49 דולר, מעוצב כדסקית עגולה בגודל כיס אותה ניתן למקם ליד או מאחורי הטלוויזיה, ולחבר לכניסת HDMI במכשיר, כשהוא תומך בתקן HDMI 1.3. היא מאפשרת הזרמת מדיה אלחוטית ממרחק של עד 20 מטר, כולל דרך קירות, עבור מכשירים שתומכים ב-DLNA או ב-Miracast. בנוסף, ה-Cast מציע תמיכה ב-WiFi בשני ערוצי תדרים, 2.4 ו-5 ג'יגה-הרץ, ויכול להציג סרטים באיכות של עד 1080p.

לפי החברה יכול למעשה ה-Cast לשקף כל דבר שעושים במכשירים הניידים, כולל משחקים, דבר שיכול למשוך במיוחד לקוחות שמשתמשים במכשיר שלהם כקונסולת משחקים.

"כיום האנשים רוצים יותר מהמכשירים שלהם – החופש שמעניקה הטכנולוגיה מאפשר להם להשיג יותר. הם רוצים לשתף מגוון של תכנים מהטלפונים החכמים והטאבלטים שלהם, כמו קטעי וידאו מקוונים ומשחקים, עם החברים ועם המשפחה, ולעשות זאת על גבי מסך גדול יותר", אמר ליו ג'אן, סגן נשיא ביצועי ונשיא קבוצת עסקי המובייל בלנובו בעת הכרזה על המכשיר. "ה-Lenovo Cast החדש הוא ההתקן שלנו שנוצר כדי לאפשר חוויות אישיות שכאלה".