מאז השקת ה-ThinkPad X1 הראשון ב-2011, הוא תמיד היה מוצר הדגל הדק והקל ביותר בפורטפוליו העסקי שלנו. לקראת 2019, התמקדנו בפיתוח התכונות העיקריות שלו והוספנו שיפורים לטובת המשתמשים המעריכים את הפרטים הקטנים והדקויות. ויותר מכך, הקשבנו ללקוחות שלנו ופיתחנו את ה-look and feel, באופן שייצג את כוח העבודה הדינמי והעכשווי של ימינו.

היום אנו מכריזים על מחשבי ה-ThinkPad X1 החדשים שלנו: הדור השביעי של ThinkPad X1 Carbon והדור הרביעי של ThinkPad X1 Yoga, ואלו האיפיונים העיקריים:

 • הדור השביעי של ThinkPad X1 Carbon והדור הרביעי של X1 Yoga הם מחשבים דקים וקלים יותר מתמיד
 • הדור הרביעי של X1 Yoga זמין כעת עם שלדה שכולה אלומיניום
 • אפשרויות תצוגה חדשות, כולל תצוגה FHD בעוצמת בהירות של 400 ניט ותמיכה ב- ThinkPad Privacy Guard
 • מערכת רמקולים חדשה מבוססת Dolby Atmos וארבעה מיקרופונים רגישים במיוחד
 • מעבדי Core מעודכנים מהדור השמיני של אינטל
 • אפשרות לשילוב מודם LTE-A חדש תומך Cat16 עם עיצוב אנטנת WLAN ו-WWAN משופר
 • ThinkShutter זמין כעת גם במצלמות HD ו-IR

"אחת מאסטרטגיות הליבה שלנו היא להשתמש בתובנות שמעבירים לנו הלקוחות שלנו כדי לפתח עיצובים חדשים ולהציע אפשרויות בחירה רחבות יותר, כפי שזה בא לידי ביטוי בקו מוצרי ה-X1. אחת הדרישות שהגיעה מהשטח היתה שנייצר את ה-ThinkPad בגוף אלומיניום שלם, ולשם כך חקרנו חומרים מתכתיים ובחנו את התהליכים הנכונים שיאפשרו לנו לספק את האיכות לה מצפים לקוחות ThinkPad", אמר כריסטיאן טייסמן, סגן נשיא בכיר ומנהל מגזר המחשוב העסקי בלנובו.

בנוסף, מרחיבה לנובו את הפורטפוליו שלה כדי להציע מגוון פתרונות תצוגה ואביזרים, כולל מסך ThinkVision P44w עם תצוגה בגודל 43.3 אינץ' שמספק יכולת תצוגה כפולת מסך רחבה עם מסגרת דקיקה במיוחד.

שפת עיצוב חדשה:

אחד ההיבטים שבוודאי ימשוך תשומת לב רבה הוא שפת העיצוב החדשה של שני הדגמים החדשים.

הדור השביעי של X1 Carbon, שאי אפשר לטעות בשייכותו למשפחת ה-ThinkPad, יהיה זמין עם כיסוי המבוסס על מארג סיבי פחמן גלוי. במשך שנים קראנו למחשב הדגל המבוסס על Windows 10 שלנו בשם הפרגמטי Carbon X1 כדי להסב את תשומת הלב לחומר ממנו עשויה השלדה שלו. רבים מבין לקוחותינו הציעו שכדי להעריך את עוצמת החומר, הוא צריך להיות גלוי, כפי שזה בא לעיתים לידי ביטוי בתעשיות הרכב והמרוצים. בהתאם לכך, פיתחנו עבור מודל הפרמיום של X1 Carbon, המגיע עם מסך Dolby Vision באבחנה של 4K, מכסה עליון המציג באופן ברור את המארג, וזאת כדי להדגיש עוד יותר את השימוש בסיבי פחמן בנייד ה-14 אינץ' העסקי הקל ביותר בעולם.

ה-ThinkPad X1 Yoga של 2019 הוא כעת נייד עם שלדת אלומיניום המיוצרת במדויק באמצעות מכונה, והוא מוצע בצבע אפור מתכתי מרשים. למרות שמחשבים עם שלדת אלומיניום אינם חדשים בשוק הניידים, מבחני העמידות והאמינות שאנו מבצעים למשפחת ה-ThinkPad שלנו מחמירים עד כדי כך שמעטים הסיכויים שרוב המחשבים בסיווג הזה יוכלו לעבור אותם. אלומיניום חזק בדיוק כמו סיבי פחמן, אבל הוא זקוק למעט יותר עובי כדי לספק קשיחות ונוקשות, ולכן הוא בדרך כלל כבד יותר. הרצון לצמצם אותו כך שיעמוד בדרישות המשקל שלנו הציג בפנינו אתגרי עיצוב, במיוחד בפינות ובקצוות. ועם זאת, יחד עם צוות ההנדסה שלנו יצרנו עיצוב דק, קל וקטן יותר מאשר מחשבי ה-TinkPad X1 Yoga מהדורות הקודמים, תוך שמירה על האיכות הקשיחה המאפשרת להשתמש במחשב הזה בכל מקום ועבור כל דבר, בדיוק כמו שמצפים ממחשבי ThinkPad.

"יצירת ה-ThinkPad X1 Yoga בגרסת 2019 דרשה מאתנו לחזור לחלוטין לשולחן השרטוט ולפתח גישות חדשות. אתגר החשיבה מחדש על העיצוב, התכנון והחומרים, תוך שמירה על האמינות, האיכות והשימושיות הנדרשת עבור מחשבי ThinkPad היה מסיבי, אבל התוצאה בסופו של דבר תספק ללקוחות חוויה מהנה", אמר ג'רי פרדייס, סגן נשיא, פורטפוליו המוצרים העסקיים.

קרא עוד:  עדכון נובמבר 2019 עבור Windows 10 שוחרר

טכנולוגיות האודיו וההדמיה הטובות מסוגן שפותחו בדולבי

בנוסף, שיתפנו פעולה עם דולבי כדי להביא אל ניידי ה-X1 החדשים את טכנולוגיות האודיו וההצפיה הטובות מסוגן. מעבר לאפשרות הבחירה ב-Dolby Vision, המשפרת את חווית הצפייה עם תמונה חדה ואיכותית במיוחד, X1 Carbon ו-X1 Yoga החדשים מגיעים עם מערכת רמקולים המבוססת על טכנולוגיית Dolby Atmos, היוצרת חוויית קול אופפת באמצעות ארבעה רמקולים שתוכננו וכווננו במיוחד בידי דולבי, וכן באמצעות כל צמד אוזניות. טכנולוגיה זו מספקת איכות עוצרת נשימה של אודיו עשיר, עמוק ומדויק. ההיתוך בין Dolby Vision ל-Dolby Atmos הופך, יחדיו, את ThinkPad X1 לתחנת מולטימדיה רבת עוצמה.

כל אחד צריך לחשוב על אבטחה

פריצות למחשב כבר הפכו לדבר שכיח. ב-2018 נפרצו יותר מ-1.4 מיליארד סיסמאות, ורובן נמכרו ברשת האינטרנט האפלה DarkNet. ההערכה היא שהעלות של פשעי הסייבר תעפיל עד 6 טריליון דולרים ב-2021. זהו סכום שזהה לתל"ג של יפן, בריטניה וצרפת יחדיו. ברשימת הקורבנות המתארכת מופיעות כבר יש לא מעט חברות Fortune 500 הסובלות עקב הפריצות מנזק למוניטין, מירידה בשווי השוק שלהן, ובמקרים רבים, גם מאובדן כספי. אבטחה צריכה להיות השיקול הראשון במעלה בעת שרוכשים מחשב חדש.

לנובו הכריזה לאחרונה על משפחת פתרונות האבטחה ThinkShield שמטרתה להגן על המכשיר, הזהות, המידע והקישוריות המקוונת שלכם. מחשבי ה-ThinkPad מגיעים לשוק כשחלק מפתרונות האבטחה הללו מותקנים בהם מראש וזאת כדי להתמודד פנים אל פנים עם היבטי האבטחה.

שני דגמי ה-ThinkPad X1 מציעים, כאפשרות, גם צג FHD חדש בבהירות של 400 ניט בו משולב הפתרון ThinkPad PrivacyGuard המגן על המסך של משתמשי הקצה מפני עיניים אורבות. ThinkPad Privacy Alert היא תוכנה ייחודית שיודעת להזהיר את המשתמשים כשמישהו מביט אל עבר המסך שלהם, ובמקרה כזה היא מפעילה באופן אוטומטי את PrivacyGuard. כמו כן, תכונת ThinkShutter זמינה כעת עבור דגמי מצלמות ה-IR וה-HD, וכמו כן שופרו המהירות והאבטחה של חיישן טביעות האצבע שגם מציע כעת תמיכה ב-SecureBio של מיקרוסופט.

X1 Carbon

ThinkPad X1 נולד ב-17 במאי, 2011 עם מסך 13.3 אינץ' ובמשקל של 1.68 ק"ג. ה-X1 הראשון קבע אמת מידה עבור מחשבי אולטרה-בוק שהלכה ושופרה לאורך הדורות. שנה אחת בלבד לאחר מכן נולד הדור הראשון של ThinkPad X1 Carbon כדי לחגוג 20 שנה למותג. קפיצה קדימה ל-2019, והדור השביעי של ThinkPad X1 Carbon משפר עוד יותר את חוויית השימוש:

 • הוא מציע כעת עובי של 14.95 מ"מ בלבד ומשקל התחלתי שעומד על 1.13 ק"ג, והוא דק וקל יותר באופן משמעותי מה-X1 הראשון והוא גם מציע מסך 14 אינץ' גדול יותר.
 • מערכת רמקולים מבוססת Dolby Atmos מציעה שני טוויטרים עליונים ושני וואפרים תחתונים כדי לספק קול מציאותי ומקיף יותר כפי שראוי למחשב נייד ברמת פרמיום.
 • ארבעה מיקרופונים רגישים משפרים את חווית השיתוף בישיבות ומכיוון שהמערכת כבר מוכנה מראש לשימוש עם עוזרת דיגיטלית, הפקודות הקוליות שלכם יובנו בקלות בין אם אתם משתמשים ב-Cortana של Windows 10 או ב-Alexa של אמזון.
 • ואם אתם צריכים לצאת לדרך אתם יכולים להמשיך להיות פרודוקטיביים עם סוללה שמחזיקה עד 15 שעות עבודה, וכשאתם זקוקים לגישה לכמויות גדולות של מידע, החיבור לרשת LTE-A יסייע לכם בהעברת הקבצים הגדולים ביותר. המחשבים כעת זמינים גם עם מודמים התומכים ב-Cat16 המציעים מהירות העברת נתונים שגדולה מגיגה-ביט.
 • מבחר אפשרויות תצוגה כולל מסך 4K Dolby Vision ברוחב צבע של 10 ביט ובבהירות מהממת של 500 ניט או תצוגת FHD בבהירות משופרת של 400 ניט.
קרא עוד:  הטאבלט CHUWI Hi8 SE מציע מפרט מפתיע ב-62 דולרים

X1 Yoga

הדור הראשון של ThinkPad X1 Yoga הושק ב-CES 2016. שלוש שנים מאוחר יותר, והדור הרביעי של ה- X1 Yoga מרובה המצבים מציע חידושים ושיפורים רבים – הוא דק וקל יותר וגם קטן יותר הודות למסגרת דקיקה יותר, והוא מיוצר עם שלדת אלומיניום מדויקת.

בנוסף, שופרו גם מקלדת הפרמיום, אפשרויות התצוגה, מערכת הרמקולים המבוססת Dolby Atmos, המיקרופונים הרגישים וחיי הסוללה, כמו גם הוצעה אפשרות למודם LTE-A. להלן כמה מהשיפורים בדור הרביעי:

 • עם משקל של פחות מ-1.35 ק"ג ועובי של 15.2 מ"מ, ה-X1 Yoga דק יותר מהדור הקודם ב-11%
 • מסגרת צרה יותר מכל הכיוונים אפשרה להקטין את המידות הכלליות של המחשב ב-17%
 • שלדת אלומיניום מחוזקת המיוצרת בדיוק רב בצבע 'אפור ברזל'
 • X1 Yoga תומך כעת בכל פתרונות תחנות העגינה, כולל התחנה המכנית של ThinkPad
 • השילוב המוכח של ThinkPad Pen Pro ממשיך עם תמיכה בעט אלקטרוני בכל המצבים

אביזרים תומכים

גם אם שוכחים זאת לעיתים, אביזרים יכולים להועיל מאוד לחוויית השימוש במחשבים ולשפר את הפרודוקטיביות של משתמשי הקצה, בין אם מדובר בשולחן העבודה או בשימוש תוך כדי תנועה.

 • לדוגמה, תחנת העגינה ThinkPad Thunderbolt 3 Dock Gen 2 יכולה לעזור ליצירת סביבת עבודה שולחנית נוחה במשרד או בבית. עם תמיכה בתצוגת UHD כפולה ועם כמה מחברים באיכות גבוהה, תחנת העגינה הזו מספקת גם יכולת טעינה עבור דגמי ThinkPad מסוימים בעוצמה מרבית של 65 וואט. היא מספקת גם חיבור לרשת מקומית ואפשרויות ניהול התומכות ב-Wake-on-LAN וב-PXE Boot, כך שאנשי ה-IT יכולים לדחוף מרחוק עדכוני מערכת ואף לאושש אותה לחלוטין במקרה הצורך.
 • Lenovo Pro Stereo USB Headset הן אוזניות שמגיעות עם מיקרופון התומך בביטול רעשים, והן יכולות להפוך כל מרחב לחדר ישיבות.
 • אם אתם עובדים בבית או בסביבה פרטית יותר, או אם יש לכם גישה למרחב התוועדות או חדר ישיבות קטן, יכול להיות שתרצו לבחור ב-Lenovo VOIP 360 Camera speaker. הרמקול עם המצלמה תוכנן עבור משתמשים שנמצאים בתנועה והוא מציע ביטול הדהוד אקוסטי והפחתת רעשי רקע, וזאת לצד צילום וידאו ב-360 מעלות באמצעות ארבע אפשרויות תצוגה באמצעותן ניתן לבצע פגישות וידאו במסך מפוצל בנגיעת כפתור. מערכת זו תומכת ב-Skype, Jabber, Webex של סיסקו, ב-Hangouts של גוגל וכן ב-Tencent QQ. אנחנו עובדים כעת עם אמזון להרשאה עתידית לעבודה עם Alexa ו-Chime.
 • עם Lenovo 700 Ultraportable Bluetooth Speaker ניתן ליהנות מקצת בידור וכן לקיים שיחות ועידה תוך כדי תנועה. עם עובי של 11 מ"מ מדובר ברמקול הבלוטות' הדק בעולם והוא מספק איכות קול חדה באמצעות ארבעה רמקולים פנימיים שעובדים עד 8 שעות ברציפות. ההתקן תומך בטעינה מהירה (שעתיים לטעינה מלאה) והוא מצויד בבקרות מגע פשוטות. הוא מאפשר ניהול שיחות VoIP והוא מגיע גם עם חיבורי USB Type-C ותמיכה נגד התזות מים בתקן IPX2.
 • ולסיום שני עזרים שתוכננו מתוך מחשבה על אנשי עסקים קטנים ובינוניים שנמצאים בדרכים, אבל יכולים לסייע גם למשתמשים ביתיים. Lenovo Powered USB-C Hub מנצל את חיבורי ה-USB Type-C החדשים שמוצאים במחשבים ניידים כדי לאפשר הרחבה באמצעות התקנים חיצוניים. כן משולבת בו יכולת ניהול כבלים, כך שמדובר בפתרון נייד מאוד. ואם אתם צריכים להגיע למקומות עוד יותר רחוקים, כדאי שתיקחו אתכם גם תיק שיאפשר לכם לשאת את המחשב וכל אביזרי לנובו שלכם. Lenovo Commuter Backpack שוקל כ-900 גרם בלבד ויש בו מקום עבור ניידים עם מסך בגודל של 15.6 אינץ', כבלים ואביזרים שונים. עם גימור עמיד למים הוא מציע בנוסף כיסים בטוחים לאחסון פריטים רבי ערך וכן פאנל תאורה חכם שנטען במשך שעות היום ומאיר בחושך כדי לנוע באופן בטוח יותר בשעות הערב והלילה.

זמינות ומחירים

 • ThinkPad X1 Carbon יהיה זמין החל ביוני 2019 במחיר התחלתי של 1,709 דולרים.
 • ThinkPad X1 Yoga יהיה זמין החל ביוני 2019 במחיר התחלתי של 1,929 דולרים.
 • ThinkPad Thunderbolt 3 Dock Gen 2 כבר זמין תמורת 319.99 דולרים.
 • ערכת USB Lenovo Pro Stereo תהיה זמינה החל במרץ 2019 במחיר התחלתי של 249.99 דולרים.
 • המצלמה עם המיקרופון Lenovo VOIP 360 תהיה זמינה החל במרץ 2019 במחיר התחלתי של 249.99 דולרים.
 • Lenovo 700 Ultraportable Bluetooth Speaker יהיה זמין החל באפריל 2019 במחיר התחלתי של 149.99 דולרים.
 • Lenovo Powered USB-C Hub תהיה זמינה מהחודש במחיר התחלתי של 79.99 דולרים.
 • Lenovo Commuter Backpack יהיה זמין מהחודש. המחיר טרם נקבע.
-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.