לנובו (Lenovo) היא אחת מהספונסריות הגדולות של המשחקים האולימפיים כבר מזה שנים רבות. מכיוון שכך לא מפתיע שכמה ימים לפני תחילת משחקי הקיץ ביו, ברזיל, היא שולחת לשוק טלפון שהיא מקדישה לאירוע. מדובר בגרסה של ZUK Z2, הטלפון 'הצעיר' של החברה. השינוי? תצורה נמוכה יותר שמוזילה את המחיר שלו ל-240 דולר, או 225 דולר למשך תקופה מוגבלת לרגל ההשקה, וגם הופכת אותו בדרך לטלפון הזול ביותר בשוק, ככל הנראה, מבין אלו שמבוססים על ה-Snapdragon 820 של קוואלקום (Qualcomm).

ההבדל, כאמור, הוא פשוט תצורה יותר נמוכה: 3 במקום 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, ו-32 במקום 64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. כל השאר אותו דבר, כולל העיצוב החיצוני של המכשיר שמוצע, כרגע לפחות, בצבעי שחור ולבן בלבד. השם שונה גם במקצת: ZUK Z2 Rio 2016 Edition.

אז איפה השינוי האולימפי? בערכות הנושא ובתמונות הרקע שמצורפות לטלפון ומוקדשות לאירוע. השאלה שנותרה ללא מענה היא האם הטלפון יימכר בברזיל, אם בכלל ייצא מאסיה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.