משקפי המציאות המדומה של לנובו

בתערוכת CES שתיפתח השבוע בלאס ווגאס, לנובו (Lenovo) תציג את משקף מציאות מדומה שיוצעו למכירה ב-299 דולר, זול בהשוואה למשקפי מציאות מדומה מתחרים.

היחידה שתוצג על ידי לנובו בתערוכה, Lenovo Holographic VR, הינה חלק מפלטפורמת Windows 10 Holographic של מיקרוסופט (Microsoft) אשר מאפשרת ליצרניות החומר לייצר בעצמן משקפי מציאות מדומה רבודה שמייעדות לעבוד על מחשבים מבוססי Windows 10. נכון לעכשיו מדובר משקף דמה אשר לא פועל ונועד רק להציג את העיצוב והתחושה אליה מכוונים בחברה.

כפי שניתן לראות מדובר במשקף בתוצרה קשת הזהה לזו של משקפי ה-PlayStation VR, זאת בניגוד לתצורת משקפי הסקי שבשימוש המתחרים. בנוסף משקל היעד של המשקף מיועד לעמוד על 350 גרם כ-200 גרם קל יותר בהשוואה ל-Vive VR.

בצד הטכני מציינים ביצרנית כי המשקף יצוייד בזוג פאנלי OLED באבחנה של 1440×1440 פיקסלים כל אחד וחיישנים לזיהוי המשקף במרחב אשר מייתר את הצורך במערכת זיהוי חיצונית כמו מצלמה או חיישני אינפרא אדום. עם המפרט המרשים מעניין יהיה לראות אם בחברה אכן יצליחו לשמור על מחיר המטרה הנמוך.

לשם השוואה, Oculus Rift או ה-Vive VR שנמכרים ב-600 ו-800 דולר, בהתאמה או ה-HoloLens, משקף המציאות המדומה של מיקרוסופט שנמכר כיום למפתחים ב-3,000 דולר.

תמונה: Windows Central