לנובו (Lenovo) הציגה ב-MWC 2015 גם מספר אביזרים היקפיים, ואחד המעניינים בהם הוא מקרן כיס זעיר שיהפוך את חווית השימוש בטלפון החכם לחוויה חברתית. באמצעות שימוש במקרן הזעיר, או בשמו המלא Lenovo Pocket Projector, תוכלו להקרין, בחיבור חוטי או אלחוטי, סרטים או מצגות על הקיר ותמורת השקעה של כ-200 דולרים תגדל תצוגת המכשיר שלכם ותגיע עד ל-110 אינצ'ים מפינה לפינה.

את המקרן החדש ניתן לחבר עם התקני אנדרואיד באמצעות MicroUSB. אם מכשיר האנדרואיד שלכם תומך ב-DLNA או ב-Miracast תוכלו לוותר על החיבור החוטי עם המקרן וליהנות מפלאי אותן טכנולוגיות. כמו כן, מסוגל המכשיר לקרוא ישירות מכרטיס זיכרון והוא תומך בכרטיסי microSD עד לנפח של 32 ג'יגה-בייט ובסוגי קבצים פופולאריים.

מעבר לתמיכה במכשירי אנדרואיד, בגרסה 4.3 ומעלה, המקרן יכול לעבוד עם מכשירים חלונות 8.1 ו-iOS, כל עוד הם תומכים בפרוטוקולי החיבור המוזכרים לעיל.

נורת ה-LED של המקרן מספקת עוצמה של 50 לומן, יחס הניגודיות הוא 1000:1, אך רזולוציית התצוגה לא תפיל אתכם מהכיסא והיא יכולה להגיע ל-854×480 פיקסלים לכל היותר. עם זאת, המקרן מתכוונן בזווית משביעת רצון: עד 90 מעלות ביחס למשטח והוא קומפקטי עם מידות של 104x25x100 מ"מ.

למכשיר רמקולים כפולים בעוצמה של 0.5 וואט כל אחד וטעינה מלאה של הסוללה תספיק לפעילות אלחוטית של כשעתיים. כאמור, מחירו יחל ב-199 דולרים והוא צפוי לעמוד על המדפים ברחבי העולם עוד החודש.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.