לנובו Lenovo logo

חטיבת מוטורולה מוביליטי (Motorola Mobility) של לנובו (Lenovo) תשתלט על הפיתוח והייצור של החברה, זאת כחלק מארגון מחדש והרצון להזניק את התחום אצלה. בחברה מקווים כי המהלך יסייע לה לייצר מוצרים טובים יותר על ידי איחוד החטיבות ומעבר עובדים בין הקבוצות וייתכן כי המיקוד יהיה מעתה במכשירי הדגל של מוטורולה אשר נחשבים לאיכותיים באזור ארה”ב ואירופה שם הם משווקים.

כזכור, בשנה שעברה נרכשה מוטורולה מוביליטי מגוגל (Google) בעלות של 2.91 מיליארד דולר, כחלק מהרצון של לנובו להגדיל את עסקי הטלפונים מחוץ לסין, אולם עד כה העסקה לא השתלמה בזמן שברבעון האחרון, לנובו הפסידה את מקומה כאחת מחמש היצרניות המובילות בעולם. לכן, האתגר המרכזי לדברי אנליסטים, הוא למזג את צוותי הפיתוח, התפעול והייצור של שתי החטיבות לתוך חטיבה אחת גדולה שתספק את כל הפתרונות לתחום המובייל של החברה ותחסוך בעלויות, זאת כחלק מקיצוץ גדול עוד יותר של כ-3,200 עובדים כפי שהודיעה על כך בשבוע שעבר.

נכון לעכשיו, לנובו לא מתכננת הפסקת שיווק המכשירים תחת מותג הבית שלה, אלא היא תפתח במקביל מוצרים תחת מותג Lenovo ו-Motorola גם יחד, ככל הנראה לפלחי שוק ואזורים שונים בעולם כפי שהיה עד היום. בחודש הבא צפויה החברה לחשוף מוצרים חדשים של מוטורולה.