לנובו (Lenovo) הכריזה ב-CES 2018 על המחשב הראשון שלה המתבסס על Windows 10 S, מערכת ההפעלה הרזה של מיקרוסופט (Microsoft), עליה הכריזה החברה לפני מספר חודשים. המחשב מדגם Miix 630 מבוסס על המערכת על שבב Snapdragon 835 שלה מספר יתרונות ברורים, אבל גם חסרון אחד בולט.

Miix 630 הוא מחשב היברידי המשלב מקלדת ניתקת בדומה למוצרים אחרים של לנובו מסדרת Miix של החברה. יש לו מסך בגודל 12.3 אינץ' ברזולוציית 1920×1280 פיקסלים, מקלדת מלאה וגם עט סטילוס דיגיטלי לכתיבה על המסך.

השימוש בשבב בארכיטקטורת ARM מספק את מה שמעבדי אינטל (Intel) לא הצליחו להשיג, עדיין – זמן סוללה של לא פחות מ-20 שעות. זה אומר כי ניתן להשתמש במחשב במשך כשלושה ימי עבודה מלאים או מספר שבועות במצב המתנה שבו הוא ממשיך ומסנכרן התראות מבלי לצרוך כמעט סוללה.

החסרון בשימוש בשבב המשמש טלפונים או טאבלטים הוא בעיקר ביכולות מערכת ההפעלה. מיקרוסופט הגבילה את Windows 10 S ואינה מאפשרת התקנת יישומים שולחניים מלאים. כך ניתן להשתמש בכל היישומים המובנים של מיקרוסופט או להתקין כאלה הקיימים בחנות. עם זאת, במידה ורוב השימוש מתבסס על יישומי רשת כמו Google Docs, או נדרש שימוש בסיסי של גלישה באינטרנט או צפייה בתכנים – הוא בהחלט יספק את הדרישה.

מהבדיקה שלנו, המחשב פעל מהר והמסך נראה איכותי. עם זאת לא יכלנו לבדוק איך הוא פועל לדוגמה במשחקים, למרות כי זה לא ממש ייעודו.

קרא עוד:  כמיליון מחשבים ישנים עדיין חשופים לפרצת BlueKeep, מיקרוסופט מזהירה

לנובו הודיעה בהכרזה כי Miix 630 יגיע ברבעון השני של 2018 ומחירו יחל ב-799.99 דולרים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.