ה-IdeaPad U1 של לנובו אשר הוצג לראשונה ב-CES בתחילת השנה, הוא מחשב טאבלט בקונספט חדשני, שכן הוא גם מחשב נטבוק לכל דבר וגם מחשב טאבלט עם מסך המגע הנשלף החוצה. בדומה למחשב ה-Dell Inspiron Duo, כל רכיבי המחשב ממוקמים במסך עצמו, כך שניתן להוציא את המסך מהתושבת להשתמש בו כמחשב טאבלט קטן, והמקלדת היא בעצם התושבת המספקת לטאבלט את יכולתו לשימוש כמחשב נייד.

על פי Engadget, ה-U1 יראה אור כבר בחודש דצמבר בסין, או לפחות חלק ממנו כאשר מחשב הטאבלט יושק תחת השם LaPad, ובהמשך תושק עמדת העגינה המלאה. לנובו תשיק את המחשב בדגם ה-10 אינצ’, אך כבר ידוע כי ישנם דגמים נוספים (11.6 אינצ’) ואפשרויות שונות למערכת ההפעלה כדוגמת Skylight Linux ואנדרואיד. המחשב יפעל על מעבד Snapdragon המוכר לנו ממכשירים סלולרים, יחד עם 512MB זיכרון, מעבד גרפי, וזיכרון פלאש של 16GB.

זהו לא מחשב הקונספט הראשון מבית לנובו שכן יחד עימו הציגה בעבר את ה-LaPhone, טלפון נייד עם מקלדת מלאה, שבדומה ל-U1, מסך המכשיר מתנתק מהמקלדת. מחיר ה-U1 לא פורסם, וגם Lenovo לא מסרה מתי ואם הוא יגיע לאירופה וארה”ב, אך נקווה כי הדגמים הבאים יגיע גם אלינו. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.