לנובו (Lenovo) נכנסת גם היא לתחום המחשב הזעיר, או PC on a Stick, מחשב בצורת דונגל שמתחבר ליציאת HDMI בטלוויזיה והופך אותה למחשב לכל דבר ועניין.

למחשב החדש של לנובו קוראים Ideacentre Stick 300 והוא כמובן מבוסס על Windows 8.1 with Bing, כמו כל האחרים שיצאו לאחרונה לשוק, כולל שיתוף הפעולה של מיקרוסופט (Microsoft) עצמה עם iBell ההודית. המחשב הזה מבוסס על מעבד  Baytrail Z3735F של אינטל (Intel) שמציע ארבע ליבות שעובדות במהירות שנעה בין 1.33 ל-1.83 ג'יגה-הרץ., מעבד ששייך למשפחת מעבדי האטום (Atom) שאינטל ייצרה עבור שוק הטאבלטים.

ideacentre-stick-300_images_product_photography_ideacentre_stick_300_03_high_res

המכשיר מגיע עם זוג רמקולים, תמיכה ב-WiFi 802.11 b/g/n ובבלוטות' 4.0. המחבר הוא כמובן HDMI, ויש גם קורא כרטיסי microSD, חיבור USB 2.0 ועוד חיבור HDMI.

ניתן יהיה לרכוש את המחשב עם עד 2 ג'יגה-בייט זיכרון RAM ועד 32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון. מערכת ההפעלה תשודרג ל-Windows 10 בסוף החודש הבא. המחיר הבסיסי הוא 129 דולרים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.