אחת ההפתעות הכי יפות של תערוכת IFA האחרונה הייתה ה-YOGA Book (יוגה בוק) של לנובו (Lenovo). המחשב, עם מסך בגודל 10 אינץ', היה בעצתם מורכב משני מסכי מגע, אחד רגיל, ושני שמציע מגוון רחב של תפקודים, החל ממקלדת וירטואלית ועד משטח ציור ושרטוט, וזאת בהתאם למצב בו נמצא המחשב ולאפליקציה שרצה. כן מוצע המחשב בגרסה שמבוססת על אנדרואיד ואחת אחרת שמבוססת על Windows.

כנראה שלנובו צופה להצלחה במכירות של המכשיר עוד לפני שמכירתו תתחיל בפועל, אולי בגלל שהיא רואה את צבר ההזמנות מראש – 549.99 דולר לדגם המבוסס על Windows 10, 'ורק' 499.99 דולר לדגם המבוסס על אנדרואיד 6.0.1. בכל מקרה, האתר האיטלקי Notebook מציין שבדרך כבר נמצא דגם עם מסך 12 אינץ'.

עדויות למכשירי YOGA Book חדשים עם מסך 12 אינץ' הופיעו גם באתר הבדיקות Geekbench בו נמצאו שני דגמים, אבל ההבדל ביניהם היה רק בכמות הזיכרון, 2 ג'יגה-בייט באחד, 4 ג'יגה-בייט בשני, ובכל מקרה בשני המקרים תחת סעיף לוח האם מופיע YOGABOOK 12.

עוד דבר שניתן היה לשים לב הוא שהמעבדים ששימשו את המחשבים/טאבלטים הללו הם Atom x5-Z8550 של אינטל (Intel) שזה בדיוק המעבד שנמצא גם בתוך ה-YOGA Book המקורי, כך שהשינוי הוא כנראה בגודל המסכים בלבד, למרות שמכיוון שאין עדיין הודעה רשמית, ייתכנו כמובן שינויים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.