עם כל החידושים, הזינוק גדלי המסכים, השיפור במעבדים וכדומה, דבר אחד נותר חשוב עוד מהימים של הטלפונים הפשוטים: זמן עבודה. לנובו (Lenovo) עומדת להשיק בקרוב טלפון חדש שהסוללה שלו, על פניה, אמורה להבטיח זמן ממושך.

הדגם החדש אמור להיקרא, לפחות לפי החשיפה של Gizmochina הסיני, Lenovo P70t והוא אמור להיות מצויד בסוללה בנפח ענקי של 4,000mah שמתיימרת לספק זמן שיא של 46 ימים במצב המתנה, ולפי הצהרת היצרנית, כ- 15 שעות של עבודה עם מסך פעיל.

זה לא המכשיר הראשון שמציע סוללה בנפח כזה. ה-Mate 7 של וואווי (Huawei), לדוגמה, מגיע עם סוללת 4,100mAh. הצפיות ממכשירים אלה היו גבוהות מאד, וברוב המקרים מה שהתקבל בפועל הוא חיי סוללה סבירים למדי, אם לא מאכזבים ביחס לנפח העצום של סוללות אלה. סוללה זה לא הכל, כך מתברר.

מפרט המכשיר צנוע יחסית. הוא כולל מסך IPS בגודל 5 אינץ' ברזולוציית 1,280×730 פיקסלים בלבד, מה שעוזר בהחלט להאריך את חיי הסוללה. כמו כן היא מבוססת על טכנולוגיה הצורכת מעט חשמל ביחס למסכים אחרים. המערכת של שבב של המכשיר היא MTK6732 תוצרת מדיה-טק (MediaTek) שפועלת במהירות של 1.5 ג'יגה-הרץ ותומכת ב-64 ביט ובדור הרביעי LTE. זיכרון ה RAM הוא בנפח 1 ג'יגה-בייט, זיכרון האחסון הפנימי 8 ג'יגה-בייט, והוא הניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון MicroSD. מאחור יש מצלמת 13 מגה-פיקסל אחורית, וקדימה מצלמת 5 מגה-פיקסל.

עובי המכשיר הינו 8.9מ"מ, וזה בהחלט ראוי לציון במיוחד בהתחשב בעובדה שלנובו הצליחה לדחוס סוללה כזו גדולה ועדיין לשמור על עובי סביר. כמו כן הסוללה ניתנת לשליפה והחלפה מהירה. המכשיר יתמוך בסים-כפול. מחיר המכשיר צפוי להיות אטרקטיבי ונמוך יחסית.

כתב: אבי בכמן