למרות שהיא אינה חברה של ממש בצמרת יצרניות הטלפונים, ללנובו (Lenovo) יש לפעמים מכשירים שעל הנייר נראים כמפתיעים באיכותם.

מכשיר הדגל החדש שלהם, ה-Vibe Z2 Pro בהחלט נראה כאחד נוסף ברשימה המוצלחת של הטלפונים, או יותר נכון הפאבלטים, שהחברה הסינית הציעה עד היום לשוק. ניתן אפילו לומר שחבל שהנציגה המקומית של החברה לא מייבאת גם טלפונים לארץ.

החברה, שכזכור מוטורולה מוביליטי (Motorola Mobility) תהפוך לחלק ממנה בקרוב, הציגה מכשיר עם גוף מתכתי מוברש אחוד שעוטף מסך בגודל 6 אינץ' שמציע רזולוציית QHD (או 2,560x,1440 פיקסלים) עם צפיפות של כ-490 פיקסלי לאינץ'. למרות גופו המתכתי, ולמרות שבתוך המכשיר גם מסתתרת סוללה רבת עוצמה של 4,000mAh, הוא שוקל 179 גרם בלבד ועוביו 7.7 מ"מ.

המערכת על שבב היא Snapdragon 801 של קוואלקום (Qualcomm) שמבוססת על ארבע ליבות Krait 400 במהירות של 2.56 ג'יגה-הרץ, וזו מהירות מרשימה בהחלט. השבב הגרפי הוא Adreno 330. זיכרון העבודה נדיב, 3 ג'יגה-בייט, וגם זיכרון האחסון הפנימי בסדר גמרו עם 32 ג'יגה-בייט, אבל אין חריץ הרחבה. המערכת כוללת גם שבב LTE.

המצלמה האחורית היא ברמה של 16 מגה-פיקסלים והיא מצוידת במבזק לד כפול וכן במייצב תמונה אופטי. יש גם תמיכה בסים כפול. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד (Android) בגרסה 4.4.2 כשמעליה יש ממשק של החברה בשם Vibe 2.0 שמשנה בעיקר את צורת התפריטים, תוך השקעת תשומת לב מיוחדת באפליקציית הצילום, באופן לא מפתיע.

קרא עוד:  נכשל במבחן: Razr החדש נשבר אחרי 27,000 קיפולים בלבד

המכשיר יימכר בצבעים שחור, אפור מתכתי וזהב החל בספטמבר. המחיר טרם פורסם, כמו גם אזורי התפוצה. מעניין אם המכשיר הזה יגיע לצד הזה של העולם.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.