לנובו Lenovo logo

מעבר להכרזה על הדור השני של ThinkPad X1 Extreme, חשפה לנובו (Lenovo) באופן רשמי בכנס המחשוב העסקי השנתי שלה מותג מחשבים חדש בשם ThinkBook. לפי החברה מדובר במותג שבא לענות לצרכים של כוח העבודה החדש המבוסס על ילידי המילניום ודור ה-Z – שלפי מחקר שביצעה החברה, לדבריה, דורש מכשירים המטשטשים את הקווים בין העבודה והחיים הפרטיים.

בלנובו מספרים שאחד הדברים שהיא רוצה שהמחשבים החדשים יציעו זה אלמנטים שמוכרים מעולם הטלפונים החכמים, וביניהם עבודה ברקע גם במצב המתנה: הורדת הודעות דואר אלקטרוני, לקבל הודעות מיידיות דרך Skype לדוגמה, ואפילו להוריד עדכוני יישומים ב-Windows גם שמכסה המחשב סגור.

החברה תשיק בתחילת הדרך שני מחשבים ניידים ראשונים ThinkBook 13s ו-ThinkBook 14s שניהם ברזולוציית FHD אבל גם עם הרבה מאוד הבדלים, החל בבהירות גבוהה יותר של 300 ניט לעומת 250 ניט לטובת 13s, דרך תמיכה ב-Dolby Vision ב-13s בלבד, וכן סוללת 45 וואט/שעה שמספיקה ל-11 שעות במחשב הקטן יותר לעומת 10 שעות ב-14s. עוד הבדל משמעותי הוא שה-ThinkBook 13s תומכת בטעינה מהירה שמכונה RapidCharge ומאפשרת טעינה של 80% מהסוללה בשעה אחת בלבד.

שני המחשבים מגיעים עם מעטפת אלומיניום מגנזיום, עם צירים בציפוי שאמור למנוע הפרעות WiFi, קורא טביעות אצבע המשולב בכפתור ההפעלה/כיבוי, מכסה פיזי להסתרת המצלמה ועוד. המעבדים יהיו מהדור השמיני של מעבדי ה-Core של אינטל (Intel) והם יגיעו עם עד 16 גיגה-בייט זיכרון RAM, עד 512 גיגה-בייט כרטיס זיכרון לאחסון, ועם אפשרות לשלב כרטיס תצוגה Radeon 540X של AMD עם 2 גיגה-בייט של זיכרון ייעודי.

המחשבים אמורים להגיע למדפים עוד החודש – לפחות לשוק האמריקאי – במחירים התחלתיים של 729 ו-749 דולרים בהתאמה לגודל המסך.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.