מותג ה-YOGA של לנובו (Lenovo) סימן מתחילת דרכו מחשבים ניידים הפיכים בהם המסך מתקפל אחורה עד למצב עבודה כמו טאבלט. אבל, ב-CES 2019, גולת הכותרת של ההכרזות שלה היא דווקא מחשב YOGA שמיועד לשולחן העבודה, ובמיוחד עבור יוצרי תוכן וגרפיקאים שזקוקים למסך מגע גדול ורגיש. הסיבה? נקודת המוקד של המחשב הזה היא ציר מיוחד שמאפשר לסובב את המסך למטה עד לזווית עבודה של 25 מעלות ולשמור על יציבות מלאה לכל אורך הטווח ההזזה האפשרי.

המחשב, מסוג 'הכל כלול', מציג בנוסף עיצוב ייחודי מאוד כשכולל מקום להנחת המקלדת האלחוטית מתחת למסך, ומצד ימין משטח שמאפשר גם לבצע טעינה אלחוטית במכשירים נתמכים. בקופסת המחשב משולבים גם רמקולים שתומכים, כאפשרות, גם ב-Dolby Atmos. המסך עצמו הוא בגודל 27 אינץ' ברזולוציית 4K או 2K לפי בחירה ובכל מקרה עם תמיכה ב-Dolby Vision. המחשב מגיע עם מעבדי Core i7 מהדור השמיני, עד 32 גיגה-בייט זיכרון RAM מסוג DDR4, כונני SSD בנפח של עד 512 גיגה-בייט יחד עם כונן מכני בנפח 1/2 טרה-בייט, וכרטיס תצוגה Radeon RX 560 של AMD.

YOGA A940 מצויד בנוסף במיקרופונים רגישים שמאפשרים למשתמשים לתת לו פקודות באמצעות Alexa או Cortana ממרחק של עד ארבעה מטרים, ואפשר להוסיף לו גם מצלמת IR שמאפשרת למחשב לעבור למצב שינה לאחר שהמשתמש מתרחק ממנו, עם התעוררות מהירה מבוססת סיסמה או זיהוי פיזי. המחשב אמור להגיע לשוק בחודשים הקרובים במחיר התחלתי של 2,350 דולרים.

קרא עוד:  מיקרוסופט: תקועים על Windows 7? מהאזהרה הזו לא תוכלו להתעלם

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.