חברת לנובו מציגה בתערוכת CES 2012 פתרון משלה לטלוויזיה חכמה –  Smart TV. במקום לבחור ב-Google TV או בפיתוח מערכת הפעלה שונה, בחרה לנובו במערכת האנדרואיד כמערכת הטלוויזיה החכמה שלה ופיתחה עבורה ממשק ייחודי.

הטלוויזיה תושק תחת השם ה(לא) מפתיע IdeaTV, על שם סדרת הניידים IdeaPad מדגם K91 ומדובר במסך בגודל 55 אינצ' מסוג IPS תומך תלת מימד וכמובן Full HD. בפנים יריץ את מערכת האנדרואיד מעבד כפול ליבה 1.5GHz Snapdragon יחד עם זיכרון 1GB RAM ואחסון 8GB. כן, חומרה חזקה שהיינו שמחים לקבל על מכשיר הסלולר שלנו.

היא תאפשר תקשורת WiFi, חיבור רשת, יציאות של HDMI וכניסות USB 2.0 אם נרצה לחבר דיסק קשיח חיצוני או התקנים אחרים ואפילו גם מצלמה קדמית לשיחות שתשמש גם לשיחות וידאו וגם לזיהוי פנים. לנובו תטמיע במערכת שירותי ענן וחנות אפליקציות משלה כאשר הטלוויזיה תגיע כבר עם 100 אפליקציות קיימות ותשולב ביכולות של מחשבי החברה לסנכרון הגדרות וקבצים אישיים.

דריסתה של לנובו בשוק הטלוויזיות מביא קונספט אמנם לא חדש, אך מעניין מאוד ומצטרף לחברות נוספות המטמיעות את מערכת האנדרואיד בטלוויזיה המאפשרות מגוון שירותים חדשים למרכז הסלון בבית, ואיכשהו, עולם הטאבלטים, סמארטפונים ועכשיו גם הטלוויזיות מתחיל להצטמצם כשהשם אנדרואיד ו-Snapdragon מוזכרים בכל פינה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.