אינטל (Intel) ישראל כינסה היום מסיבת עיתונאים בתל אביב בה היא הציגה את הנתונים שהשיגה החברה בשנת הכספים האחרונה. את מסיבת העיתונאים ליוותה תצוגה נאה של כמה עשרות מכשירים שמבוססים על המעבדים האחרונים שמציעה החברה, כולל טאבלטים וכולל מחשבי אולטרה-בוק נתיקים והפיכים. אבל את מירב תשומת הלב תפסה פינה בה הוצג לראווה הטלפון החדש של לנובו (Lenovo), ה-K900 עליו, כזכור, הכריזה החברה בתערוכת CES האחרונה שנערכה בחודש שעבר.

ב-K900, הוא בעצם פאבלט 5.5 אינצ' שמבוסס על ארכיטקטורת ה-+Clover Trail, משובץ מעבד ה-Atom Z2580 החדש. מדובר במעבד במהירות 2 ג'יגה-הרץ שעובד בריבוי נימים, כך שהמערכת יכולה בעצם לראות לכאורה ארבעה מעבדים. בנוס, גם השבב בגרפי הוא כפול ליבה ופועל במהירות יחסית גבוהה. מעבודה קצרה עם המכשיר הוא התגלה כדקיק במיוחד, קל יחסית להחזקה, והוא נכנס היטב לכיס הפנימי של מעיל מנהלים. הטלפון הגיב במהירות גבוהה לפעולות שביצענו עמו בזמן הסקירה הקצרה, וגם הגלישה ברשת הייתה מהירה יחסית. הגימור הוא באיכות גבוהה, וככל הנראה מדובר בטלפון שיתחרה בשוק המחירים הגבוה כשיגיע לארץ, אם יגיע.

"הייתה שאלה האם אינטל יכולה להיכנס לתחום הטלפוניה, ויש כבר 6 דגמים שמוכיחים שזה כך, ובשתי רמות, ברמת הטלפון החכם הגבוה, כמו זה של לבונו לדוגמה, וברמה של Lava ההודית שמציעה מכשירים זולים יותר שמתאימים למיינסטרים. אני יכול להבטיח שאנחנו נחדור חזק יותר לשוק הזה, כי יש לנו את הטכנולוגיה ויש לנו את היכולת, וכבר יש לנו את המעבדים. הסיבה האישית שאני אופטימי לגבי התחום הזה הוא שמדובר בטלפון חכם, והטלפון יישאר טלפון אבל הוא ילך ויעשה חכם הרבה יותר ויותר, וחכם זה העסק שלנו", אמר בנושא מולי אדן, נשיא אינטל ישראל.

קרא עוד:  וואווי הכריזה באופן רשמי על Kirin 990 עם מודם 5G - היא תשולב כבר ב-Mate 30

IdeaPhone K900 מזכיר למדי את הנוט 2 של סמסונג, אבל בניגוד אליו, המסך הוא כבר fHD או 1920×1080 ב-400ppi. מלבד מעבד האטום כפול הליבה 2GHz המהיר, הוא משולב גם בשבב גרפי יחסית חזק,PowerVR SGX545 , שהוא שבב כפול ליבה שפועל במהירות של 533 מגה-הרץ ויציע עד פי 2 ביצועים לעומת מעבדי הדור הקודם. הוא מיוצר מגוף המשלב פוליקרובנט בעובי דקיק של 6.9 מ”מ, ממש בדומה ל-Grand S של ZTE. בגבו מצלמה 13 מגה פיקסל המשתמשת בחיישן של Sony ועדשה f/1.8, מצלמה קדמית לשיחות וידאו המסוגלת לצלם עד זווית של 88 מעלות ומשקל כולל של 162 גרם.

גם רוני פרידמן, סגן נשיא אינטל העולמית, ומנכ"ל קבוצת פיתוח מעבדים וערכות שבבים באינטל העולמית, התייחס לנושא כשהזכיר כשהמעבד שנמצא בלבו של ה-K900, ה-Clover Trail, פותח בישראל, ומדובר במעבד שהיה מיועד במקורו לטאבלטים אך מצא את עצמו כמתאים גם לטלפונים. "אנחנו גם מאוד מרוצים גם מה-Clover Trail שעמד בבסיס הטאבלטים הראשונים שמיועדים לחלונות 8, והוא ניפץ את המיתוס שאינטל לא יכולה להתחרות בשוק של צריכת כוח נמוכה", הוא הוסיף.