לנובו (Lenovo), החברה הסינית המובילה כיום בשוק המחשבים האישיים, הכריזה אמש באופן רשמי על ה-IdeaPad A10, מחשב נייד חדש שמבוסס על מערכת הפעלה מבית גוגל (Google), אבל על אנדרואיד (Android) ולא על ChromeOS.

ה-A10 הוא מחשב היברידי, או דו-מצבי, שמאפשר לקפל את המסך אחורה כך שהוא מוצג בזווית לקריאה ועבודה עם חומרים ללא שימוש במקלדת, כשהציר החזק של המכשיר אמור למצב אותו במצב יציב בלי תנודה.

המחשב אמנם מבוסס על אנדרואיד, בגרסה 4.2, אך מדובר בגרסה מותאמת שלנובו יצרה, לפחות מבחינת הממשק. גרסה זו שמה לב למצב העבודה של המחשב, ומספקת ממשק מותאם. במצב מחשב נייד 'רגיל', מדובר בממשק מותאם לשימוש במקלדת ובמשטח שליטה. כך למשל במצב זה ניתן להפעיל מנהל קבצים מתקדם יחסית לאנדרואיד שמאפשר גישה קלה לספריית מסמכים, וידאו ומוזיקה. בנוסף, קל יחסית לעבוד בין היישומים הפתוחים בעזרת מיתוג מקשים מתאים. לעומת זאת, במצב העבודה הפתוח, בו המקלדת מונחת על השולחן הפוכה, הממשק מציע יישומים שמותאמים יותר למגע.

Lenovo-IdeaPad-A10-Convertible

ה-A10 מבוסס על מעבד RK3188 של רוקצ'יפ (Rockchip). מדובר במעבד ארבע ליבות בטכנולוגיית ה-Cortex-A9 של ARM שפועל במהירות של 1.6 ג'יגה-הרץ. לפי החברה, יחד עם 2 ג'יגה-ביט זיכרון עבודה, לכל היותר, ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, לכל היותר, זה אמור להספיק כדי להעביר ביצועים יציבים וחזקים למרות משחקים ובידוריות כאחד. הסוללה, לפי לנובו, אמורה להספיק לתשע שעות תצוגת וידאו רציפה.

קרא עוד:  מחשב ה-Mac Pro הושק: מתחיל ב-5,999 דולרים ויכול להגיע לסכום מטורף

המסך של המחשב החדש הוא בגודל 10.1 אינץ' וברזולוציה של 1,366×768 פיקסלים. משקלו קצת פחות מקילוגרם בודד, ובנקודה העבה ביותר גובהו 17.3 מ"מ. הוא מצויד במצלמה קדמית באיכות של 0.3 מגה-פיקסלים בלבד, וברמקולים סטריאו. יש גם חריץ לכרטיסי SD בגודל מלא, וחיבורי USB, microUSB ו-HDMI לצד חיבור אזוניות.

 פורסם לראשונה באתר THspot