מחשב ה-HTPC החדש מבית Lenovo, ה-IdeaCentre Q180 אשר "מתנשא" לגובה של 192 מ"מ, אורך 155 מ"מ ועובי של 22 מ"מ, מעט יותר גדול מקופסה סטנדרטית של תקליטורי DVD. ועל-פי החברה הוא "מחשב ה-PC הקטן בעולם".

המחשב מונע על-ידי מעבד אינטל Atom במהירות 2.13GHz, זיכרון RAM בנפח של 4GB וכונן קשיח בגודל 500GB או כונן SSD בגודל 128GB, בהחלט מדובר במחשב HTPC ש"מספק את הסחורה" למי שמעוניין במחשב HTPC קטן אשר מתחבר לטלוויזיה ולא אמור לתפוס יותר מדיי מקום בסלון הייעודי. בנוסף החברה מאפשרת תוסף בגודל זהה אשר מתחבר למחשב וכולל כונן Blu-Ray וכרטיס מסך של ATI מדגם Radeon HD 6450A עם זיכרון בנפח של 512MB.

למרות שבווידאו מוצג ה-Q180 כמסוגל להריץ גם משחקים (ועוד Gears Of War 3?, הבלעדי לקונסולת ה-Xbox 360) לא היינו זורקים את קונסולת המשחק שלנו החוצה, שכן חומרת המחשב חלשה מדי עבור משחקי תלת-מימד תובעניים שכאלה, אך ייתכן שהמחשב יכול להריץ משחקי תלת-מימד ישנים יותר או משחקי קאז'ואל פשוטים אשר לא דורשים כוח-עיבוד תובעני במיוחד.
השליטה במחשב הקטנטן נעשית על-ידי מקלדת/שלט בעיצוב מיוחד אשר נראית לנו כנוחה במיוחד עבור הקלדה מזדמנת (אם כי היינו מעדיפים יותר את השלט של Boxee Box).

ה-Q180 יוצא למכירה בארה"ב בתחילת דצמבר ובמחיר קטנטן של 349$ (כ-1250 שקלים) בהחלט מדובר בעסקה משתלמת. מעניין יהיה לדעת האם ה-Q180 יעשה את דרכו גם לארץ שכן מדובר במחשב HTPC בעל עיצוב מקסים ונקודת מחיר משתלמת אשר לבטח יהפכו אותו למוצר נחשק בקרב חובבי הקולנוע הביתי.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.