לנובו (Lenovo) הכריזה בכנס Autodesk University 2014 על ה-ThinkPad W550s, תחנת עבודה בעיצוב דקיק של אולטרה-בוק (Ultrabook) שהוא לטענתה המחשב הכי חזק מסוגו בעולם, או לפחות החזק ביותר מבין כל מחשבי האולטרה-בוק שהיא תכננה עד היום.

כאמור, מעבר לעיצוב הדקיק, מדובר גם במחשב חזק למדי עבור התחום שלו, במיוחד בהיבט של אולטרה-בוק. המחשב, שאמור להגיע לשוק בתחילת השנה הקרובה, יהיה מבוסס על מעבדי ה-Broadwell של אינטל (Intel), או הדור החמישי של מעבדי ה-Core, כשלפחות בהתחלה יהיה זה מעבד Core i7 כפול ליבה. היבט נוסף הוא זמן העבודה של המכשיר שנקבע על פי הסוללות שבוחר המשתמש להתקין ביחידה המסוימת שלו
(ראו מפרט בהמשך), וכילו להגיע בשיאו עד 13 שעות עבודה. את העוצמה הגרפית שלו מקבל המחשב מכרטיס תצוגה מקצועי 620NVIDIA Quadro

ה-W550s הוא, כאמור, מחשב תחנת עבודה שמיועד לאפשר, כך מספרים בלנובו, מתוכנן לאפשר לאמנים, מתכנני שטח, מפקחים וכדומה לעבוד בכל מקום עם על האפליקציות שהם צריכים במשרד ובשטח, ללא כל התפשרות על ביצועים.

"ה-K620M, עם ארכיטקטורת ה-Maxwell הניידת המעודכנת שלנו, מביאה רמה חדשה של ביצועים ויעילות שימוש בכוח לאולטרה-תחנות עבודה", אמר ג'ף בראון, סגן נשיא ומנכ"ל, קבוצת הפתרונות המקצועיים, NVIDIA. "באמצעותה שימוש בטכנולוגיה של NVIDIA יצרה לנובו אולטרה-בוק שמאפשר למהנדסים ומעצבים לעבוד עם היישומיים הגרפיים התובעניים ביותר. האפשרויות לחדשנות הן אין סופיות".

קרא עוד:  אפשר לפרוץ למחשב שלכם דרך Internet Explorer גם אם אתם לא משתמשים בו

המחירים טרם פורסמו, ולכן לא ברור עדיין מתי זה יגיע לאזור EMEA אליו קשורה ישראל. יש גם סרטון.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.