ל-ThinkPad P1, תחנת העבודה החדשה עליה הכריזה לנובו (Lenovo), יש מעבד Xeon מדור ה-Core השמיני של אינטל (Intel) ולמרות זאת מדובר בתחנת עבודה דקיקה למדי – עוביה עומד על 17.8 מ"מ בלבד וזאת למרות שמעליה מתנוסס מסך בגודל 15.6 אינץ'. ThinkPad P1 הוכרז יחד עם תחנת עבודה נוספת ThinkPad P72 עם מסך בגודל 17.3 אינץ' שכמו ה-P1 יכולה להגיע עם מעבד Xeon מהדור השמיני – אם כי בשני המחשבים ניתן לבחור גם לשלב מעבד Core-i9 מאותו דור.

ל-ThinkPad P1 יש גם משקל נוח יחסית למחשב תחנת עבודה. הוא שוקל כ-1.72 קילוגרם. ניתן לשלב בו עד 64 גיגה-בייט זיכרון RAM מסוג DDR4 וכן לבחור בכרטיס תצוגה ברמת Quadro P2000 של NVIDIA. כחלק מהדקיקות שלו הוא מגיע עם כונן SSD בנפח מרבי של 4 טרה-בייט, והסוללה שלו היא בנפח עבודה של 80 וואט/שעה. בין המחברים שלו ניתן למצוא 2 יציאות Thunderbolt 3 ו-2 יציאות USB Type-A 3.1. בנוסף ניתן לבחור מסך FHD או 4K. המחיר ההתחלתי שלו עומד על 1,949 דולרים.

ה-ThinkPad P72 הרבה יותר מסיבי לאור המסך הגדול שלו, והוא שוקל כ-3.4 קילוגרם. גם במקרה הזה ניתן לבחור בין מסך FHD ל-4K, אבל התצורה המרבית קצת יותר מרשימה: עד 128 גיגה-בייט זיכרון RAM מסוג DDR4, כונן קשיח מכני בנפח של עד 6 טרה-בייט וכרטיס התצוגה האיכותי ביותר שניתן לשלב הוא Quadro P5200. מבחינת חיבורים יש תוספת של יציאת miniDisplayPort. המחיר ההתחלתי עומד על 1,799 דולרים.

קרא עוד:  מיקרוסופט השיקה את Windows 1.1 לרגל העונה החדשה של Stranger Things

שני המחשבים יהיו זמינים מסוף החודש.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.