זמן קצר אחרי שהכריזה על Motorola P30, הוסיפה לנובו הכרזה על P30 Play שנראה כמו P30 אבל בתצורה ועם תכונות משונמכות, שמתאימות יותר לשוק הכניסה. כך, בין השאר, הוא מצויד במסך קטן יותר בגודל 5.86 אינץ' שגם מסתפק ברזולוציית +HD.

מבחינת עיצוב השפה של P30 Play זהה כמעט לחלוטין לזו של P30 – וזה אומר מסך צר שוליים ביחס היבט של 19:9, עם מגרעת גדולה למעלה, עם צמד מצלמות מאחור וחיישן טביעות אצבע בכפתור שנושא הלוגו של מוטורולה. באופן כללי מדובר בעיצוב 2.5D דו צדדי עם Gorilla Glass מקדימה ומאחור עם פס אלומיניום מסביב.

המערכת על שבב היא Snapdragon 625 המיושנת משהו, והיא מלווה ב-4/64 גיגה-בייט זיכרון. המצלמות מאחור מצוידות בחיישני 13 ו-2 מגה-פיקסל כשלראשית מפתח f/2.0 לעומת f/2.2 של המצלמה מקדימה לה חיישן בגודל 8 מגה-פיקסל.

מערכת ההפעלה היא אמנם בבסיס אנדרואיד 8.1, אבל כמו כל המכשירים של לנובו/מוטורולה שמכוונים לאחרונה בעיקר לשוק הסיני, מעל יש ממשק ZUI 4.0. הטלפון, דרך אגב, תומך במחוות בסגנון שמוטורולה מכנים Moto U-Touch כך שאפשר לוותר בתצוגה על שורת הכפתורים הראשית ולבצע את כל הפקודות העיקריות באמצעות מחוות.

המחיר לא פורסם.