לנובו (Lenovo) הכריזה, איך לא, גם על מספר מחשבים חדשים בתערוכת CES 2017, ואחת ההכרזות בתחום הזה מתייחסת למותג חדש שמציעה החברה עבור שוק המשחקים: Lenovo Legion. תחת מותג זה מתכוונת החברה לרכז מהיום והלאה, או עד שהיא תמציא מותג חדש, את כל המחשבים הנייחים והניידים שהיא מציעה לשוק הגיימרים, מהמיינסטרים עד הגבוה.

במסגרת ההכרזה הכללית הציגה החברה גם את שני המחשבים הראשונים שמיוחסים לסדרה הזו: Legion Y520 ו-Legion Y720. מבחינה חיצונית מזכירים המחשבים במידה רבה את כל מחשבי הגיימניג הייעודיים שהשיקה החברה בשנתיים האחרונות, אם כי ה-Y520 זכה לעיצוב קצת שונה ובולט יותר לעומת ה-Y720 עם המראה המעט יותר סטנדרטי. בשניהם בולט על גב המכשיר העיצוב של האות Y שגם כך ליוותה עד היום את מחשבי המשחקים, כמו גם כלל האביזרים השונים שמייעדת החברה לשוק הזה.

כמו בעבר המקלדות מוארות בתאורה אחורית מיוחדת שניתנת להגדרה בידי המשתמש, בין צבע אחיד, בין סכמות שמבליטות את כפתורי הצעידה והפעולה במשחקי FPS לדוגמה, וכן גם אפשרות לאפקטים שונים של שינוי תאורה. ההבדל בין שני המחשבים שהוצגו הוא בעוצמה היחסית שלהם ביניהם לבין עצמם ולעומת שאר מחשבי המשחקים שהחברה הוציאה עד היום.

Lenovo Legion Y520: האח הלא ממש קטן

Legion Y520 מגיע עם מסך IPS בגודל 15.6 אינץ' ברזולוציית FHD. המעבד שמציעה החברה עבורו מגיע עד Core i7 מהדור השביעי של אינטל (Intel) וכרטיס התצוגה הוא עד GeForce GTX 1050 Ti של NVIDIA. יש שתי תושבות זיכרון שיכולות להכיל עד 16 ג'יגה-בייט זיכרון מסוג DDR4, ובכל מה שקשור לאחסון ניתן לבחור בין כונן קשיח מכני בנפחים שלך 512 ג'יגה-בייט או 1/2 טרה-בייט או כונן PCIe SSD בנפח 512, 256 או 128 ג'יגה-בייט. מבחינת קול מצויד המחשב בשני רמקולים בעוצמה של 2 וואט מתוצרת Harman ותמיכה ב-Dolby Audio Premium.

קרא עוד:  אל תגלו: מיקרוסופט עדיין מאפשרת שדרוג בחינם ל-Windows 10

סוללת שלושת התאים היא בנפח עבודה של 45 וואט/שעה והיא אמורה להספיק ל-4 שעות עבודה. מבחינת יציאות יש יציאת USB-C אחת, 2 יציאות USB 3 ויציאת USB 2 נוספת. יש גם חיבור HDMI. המשקל הבסיסי של המחשב עומד על 2.4 ק"ג. הוא אמור להיות זמין במרץ במחיר התחלתי של 899 דולר.

legiony720

Lenovo Legion Y720: מעבדים חזקים ומסך 4K

יש הרבה דברים דומים בין ה-Y520 ל-Y720, כמו למשל שמדובר במסך 15.6 אינץ' בשני המקרים, אבל ה-Y720 לא סתם מסומן במספר גבוה כי הוא מציע יותר מאשר אחיו, גם אם העיצוב שלו פחות מיוחד. זה מתחיל בכך שבמקרה שלו ניתן במקום לבחור במסך עם רזולוציית FHD במסך עם רזולוציית 4K. כמו כן בחירת המעבדים היא בין בין Core i5-7300HQ לבין i7-7700HQ שנחשבים לחזקים ביותר בין מעבדי הדור השביעי עבור מחשבים ניידים. כרטיס התצוגה במחשב הזה הוא GeForec GTX 1060 עם לא פחות מ-6 ג'יגה-בייט זיכרון תצוגה בלעדי מסוג GDDR5 ועם עבודה על ערוץ PCIe. בחירת זיכרון ה-RAM ובחירת הכוננים זהות, אבל גם הרמקולים במקרה של המחשב הזה עדיפים: 2 רמקולים של JBL בעוצמה של 2 וואט אבל עם תוספת של סאבוופר 3 וואט בטכנולוגיית Dolby Atmos.

גם הסוללה של ה-Y720 גדולה יותר והיא מכילה 4 תאים בנפח עבודה כולל של 60 וואט/שעה שאמורים להספיק ל-5 שעות עבודה. מבחינת יציאות יש שלוש יציאות USB 3, יציאת HDMI וחיבור Thunderbolt 3 דרך USB-C. יש גם יציאת DisplayPort. באופן טבעי המחשב הזה שוקל יותר, 3.2 ק"ג, וגם מחירו יקר יותר משמעותית: 1,399 דולר כמחיר התחלתי. הוא יהיה זמין באפריל.