לנובו (Lenovo) השיקה אמש, בתערוכת Gamescom, סדרת מחשבי משחקים חדשים. שלושה מהמחשבים שהוצגו על ידי החברה הינם שולחניים, ואחד, שבולט מעליהם, הוא נייד חזק במיוחד בשם ideaPad Y910 שהולך לתת תחרות בחודשים הקרובים על תואר נייד המשחקים החזק ביותר בעולם – אם כי הוא יגיע לשוק בפועל רק בדצמבר השנה. הוא גם יתחרה על תואר אחד הניידים היקרים ביותר: המחיר ההתחלתי שלו נכון לעת כתיבת שורות אלו עומד על 2,800 אירו. כן. יותר מ-10 אלפים שקלים. המחשב, כמו חבריו השולחניים, תומכים ב-VR ואף זכו לאישור מאוקולוס (Oculus) כ-Rift VR Ready.

רכושי המחשב יכולים לבחור עבורו מעבד מהדור השישי של מעבדי ה-Core של אינטל (Intel), עד Core i7K לכל הייותר, כלומר המעבדים שניתנים להמהרה. את ההמהרה ניתן יהיה לבצע תוך כדי עבודה על ידי לחיצה על מקש אחד יחיד במחשב. בנוסף ניתן לשלב בו את הכרטיס הגרפי רב העוצמה החדש של NVIDIA, ה-GeForce GTX 1080 החדש שהוכרז יחד עם אחיו עבור תחום המחשבים הניידים. מבחינת זיכרון RAM, הנפח המרבי עומד 64 ג'יגה-בייט של זיכרון DDR4 בחלוקה לארבע תושבות. בהיבט של האחסון ניתן לבחור בין כונן מכני של 1 טרה-בייט לבין שילוב של 512 ג'יגה-בייט כונן מכני ו-512 ג'יגה-בייט כונן SSD, ובתצורה של RAID 0. חוץ מזה יש שני רמקולים של JBL בעוצמה של 2 וואט וסאב-וופר בעוצמה של 3 וואט.

קרא עוד:  מיקרוסופט מציעה גרסה ראשונית של PowerToys להורדה

IdeaPadY910Rear

קירור שמשתלב בעיצוב הכללי

בלנובו השקיעו במחשב הזה בעיקר בשני תחומים: שמירה על טמפרטורה נמוכה ויכולת לשחק באופן רציף ברשת באמצעות WiFi וזאת בלי השתהויות ובלי עצירות. בכל מה שקשור לקירור בנתה לנובו מערכת קירור שמבוססת על מאוורר שמסוות לעצמו את המהירות לפי הצורך, יצרה בחלק התחתון של המחשב כונסי אוויר שמזרימים לתוך המחשב אוויר קר כל הזמן וגם משתלבים מצוין בעיצוב ובמראה 'ספינת החלל' הכללי שלו, וכן שילבה יציאת אוויר גדולה מאוד בחלק האחורי של המחשב. בהיבט של התקשורת לאינטרנט שילבה החברה טכנולוגיה בשם Killer גם ב-WiFi וגם במחבר הרשת המקומית שאמורה לשמור על חיבור רציף באיכות גבוהה ומהירה.

מסך ה-IPS של המחשב הוא בגודל 17.3 אינץ' ומציע רזולוציה של 1920×1080 פיקסלים, והמקלדת המכנית שנמצאת מתחתיו זכתה לתאורת לד אחורית בצבע אדום, שמתאימה לאלמנטים העיצוביים השונים ששילבה החברה במחשב. בנוסף היא מציעה אפקטים ואלמנטים שונים שניתנים לתכנות. הסוללה בגודל 90 וואט/שעה אמורה להספיק לפי החברה ל-3.5 שעות עבודה.

בנוסף כאמור השיקה החברה מחשבים נייחים, כולל ה-ideaCentre Y910 שהוא מחשב AIO, ה-ideaPad Y710 Cube וה-ideaCentre Y700 שכבר נמצא בארץ עם כרטיס 970 GeForce GTX ונמכר במחיר התחלתי של 3,900 ש"ח. עם כרטיס GeForce GTX 1070 הוא יעלה בחל מ-5,550 ש"ח ויהיה זמין מאמצע ספטמבר. מחשבים אלו מגיעים עם מעבדי אינטל עד Core i7 מהדור השישי, עד 32 ג'יגה-בייט זיכרון מסוג DDR4, מערכת הפעלה Windows 10 Home וכן ספק כוח בעוצמה של עד 450 וואט.