בין שאר ההכרזות שלה הכריזה לנובו (Lenovo) גם על הדור החדש של הטאבלטים במשפחת ה-YOGA Tab. הדור החדש כולל כמו קודמו שלושה טאבלטים: YOGA Tab 3 עם מסכים בגודל של 8 ו-10 אינץ', וה-YOGA Tab 3 Pro שכמו קודמו, ה-YOGA Tab 2 Pro, שכל כך אהבנו, מצויד במקרן.

בלנובו מכנים את הטאבלטים החדשים הללו כ-'טאבלטים הבידוריים הטובים ביותר שלה אי פעם', אבל ההחלטה כנראה תהיה בידי המשתמשים ולא בידי החברה. כך או כך, כמו בדור הקודם, ה-YOGA Tab 3 Pro הוא בהחלט טאבלט שבולט היטב בשטח. עם זאת הוא מכיל לא מעט שינויים, ושניים מהם בולטים במיוחד: מסך הוקטן מ-13.3 ל-10 אינץ' והמקרן, שהיה בקצה של הציר הוזז למקום הרבה יותר מוצלח באמצע הציר, כך שיותר קל לכוון את התמונה. בנוסף, מדובר בתמונה גדולה במיוחד: הפעם המקרן מסוגל לספק תמונה ברוחב מרשים ביותר של 70 אינץ'. כמו כן יש שיפור רב, על פניו, בתחום האודיו: הטאבלט מצויד בסאונד בר שמכיל לא פחות מ-4 רמקולים של JBL וכן תמיכה בטכנולוגיית ה-Atmos של דולבי (Dolby) שיוצרת וירטואליזציה של קול היקפי עם הרמקולים שכולם מופנים קדימה אל המשתמש.

מסך ה-IPS, כאמור, הוא בגודל של 10 אינץ' והוא נשאר ברזולוציה של 2K. המערכת על שבב היא ה-Atom x5-Z8500 של אינטל (Intel) שמציעה ארבע ליבות במהירות 2.24 ג'יגה-הרץ. זיכרון עבודה הוא 2 ג'יגה-בייט וזיכרון האחסון הפנימי 32 ג'יגה-בייט, באיזור שלנו, שניתן להרחבה עד 128 ג'יגה-בייט באמצעות כרטיס microSD. יש מאחור מצלמת 13 מגה-פיקסלים, ומקדימה 5 מגה-פיקסלים. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 5.1 ומעליה הממשק של לנובו שמוסיף, בין השאר, תמיכה בעבודה בריבוי חלונות (עד שלושה), התעוררות באמצעות הקשה כפולה או פקודה קולית ועוד. הסוללה מרשימה ביותר: 10,200 מילי-אמפר/שעה שאמורה לפי החברה להספיק לעד 18 שעות עבודה של שימוש ממוצע. המחירים לאיזור EMEA הם 349 אירו לגרסת ה-WiFi ו-599 אירו לגרסת ה-LTE.

קרא עוד:  ג'יגה-בייט מציעה כרטיס הרחבה ראשון ל-USB 3.2 Gen 2x2

YogaTablet3

ה-YOGA Tab 3 מרשימים פחות, וכמו שכבר דיווחנו, יש אפילו ירידה לעומת ה-YOGA Tab 2: הטאבלטים הללו מבוססים על השבב Snapodragon 212 של קוואלקום (Qualcoom) בלבד שמציע 4 ליבות Cortex-A7 במהירות 1.3 ג'יגה-הרץ וב-32 ביט. כמות זיכרון העבודה נחתכה ל-1 ג'יגה-בייט במקום 2 ג'יגה-בייט בדור הקודם, וזיכרון האחסון הוא 16 ג'יגה-בייט בלבד ללא אפשרות הרחבה.

המצלמה מאחור נותרה בגודל חיישן של 8 מגה-פיקסל, אבל היא ניתנת לסיבוב והיא תומכת בצילום באמצעות מחווה – סגירה ופתיחה של כף היד. גם הטאבלטים הללו אמורים לעבוד 18 שעות ברציפות. הסוללה, במקרה של מסך ה-10 אינץ',היא בנפח של 8,400 מילי-אמפר/שעה.

המחיר של ה-TOGA Tab 3 8 יתחיל ב-199 אירו (Wifi) ו-249 אירו (LTE) החל באוקטובר 2015, ה-YOGA Tab 3 10 יתחיל ב-299 אירו (WiFi) ו-349 אירו (LTE) החל בנובמבר 2015.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.