במסגרת ההכרזות הרבות שלה ב-CES 2015, הציגה לנובו (Lenovo) גם סדרת מחשבים חדשה בשם LaVie אותה היא מייצרת בשיתוף פעולה עם NEC היפנית, כשלמעשה מדובר בתוצאה של שלוש שנות שיתוף פעולה בין החברות, ובנוסף מדובר במחשבים הראשונים של NEC שיימכרו מחוץ לגבולות יפן. הייחוד: מדובר במחשבי האולטרה-בוק הקלים בעולם מבין אלו שמצוידים במסך 13 אינץ', עם משקל שמתחיל ב-780 גרם בלבד ועם עובי של 16.9 מ"מ.

הקל מבין השניים הוא ה-LaVie Z HZ550 שהינו מחשב אולטרה-בוק סטנדרטי עם מסך שמציע רזולוציית WQHD וכן ציפוי מגן נגד השתקפויות. את המחשב הזה ניתן לקנות עם מעבדים עד Core i5 מהדור החמישי של אינטל (Intel) והוא מגיע עם 4 ג'יגה-בייט זיכרון LPDDR3 וכונן SSD בנפח 128 ג'יגה-בייט, וכן חריץ לכרטיס SD. מבחינת קישוריות יש תמיכה ב-WiFi עד ac, וכן בבלוטות' 4.0. מחשב זה מגיע עם סוללת 4 תאים בנפח עבודה של 29.6Wh. המשקל, כאמור, 780 גרם, פחות מטאבלט בגודל כזה.

גם ה-LaVie Z HZ750 אינו קוטל קנים. מדובר הפעם במחשב הפיך, שמצויד בציר שהפך את סדרת ה-YOGA של לנובו להצלחה. מסך ה-13.3 שלו מציע בחירה בין רזולוציית WQHD ל-FHD, ובחירת המעבדים במקרה שלו היא עד Core i7 מהדור החמישי של מעבדי אינטל. שינוי נוסף הוא אפשרות לבחור גם ב-8 ג'יגה-בייט זיכרון RAM. הסוללה במקרה שלו גדולה יותר: 6 תאיה מציעים נפח עבודה של 44.4Wh. המשקל הוא 925 גרם בלבד, מה שממצב אותו כמחשב ההפיך הקל ביותר בעולם מבין אלו שמצוידים במסך 13.3 אינץ'.

קרא עוד:  הוא כאן: מיקרוסופט עדכנה את Edge לגרסת ה-Chromium

לפי החברה היא השיגה זאת על ידי שימוש בתושבת ומכסה שמיוצרים ממגנזיום-ליתיום. חומר זה קל ב-50% מאלומיניום אך חזק בדיוק כמו כל מחשב נייד טיפוסי שהמעטפת שלו מיוצרת ממגנזיום. ה-HZ750 מציע בנוסף מסך מגע ישיר המשתמש בפילם במקום בזכוכית שמכסה את הפאנל, והמסגרת שלו דקיקה במיוחד.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.