בקר התנועה 'ליפ מושן' (Leap Motion) מכה גלים ברשת: הבקר הזעיר אשר מתחבר למחשב מסוגל, בדומה למצלמת הקינקט של מיקרוסופט, לזהות את ידיו של המשתמש ולאפשר להשתמש במחשב באמצעות מחוות תנועה באוויר וזאת מבלי לגעת כלל בעכבר ובמקלדת.

כמו הקינקט רק קטן יותר

הבקר הוצג לראשונה במאי אשתקד וזכה לתשומת לב רבה של אתרי הטכנולוגיה השונים, אם כי עד כה טרם פורסם מה יהיה מחירו – כעת הפרט המכריע הזה נחשף ולשמחתם של תושבי ארצות-הברית הבקר יוצע למכירה ב-80 דולר, שהם כ-320 שקל בקירוב – מדובר בסכום נמוך בעשר דולר מזה של בקר הקינקט אשר עולה באמזון כ-89 דולר.

בקר ה'ליפ מושן' עובד עם מחשבי פי.סי מבוססי 'ווינדוס' 7 ו-8 או מחשבי מק בעל מערכת ההפעלה OS X בגרסה 10.7 ו-10.8. הבקר יהיה זמין לרכישה ב-19 במאי ויימכר תחילה ברשת 'בסט-ביי, זאת לאחר שפיספס את תאריך ההשקה המקורי שלו שהיה אמור להיות בעונת החגים של 2012.

הדגמת ה'ליפ מושן'

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.