רק בשבוע שעבר דיווחנו לכם על תוכניותיה המתממשות של גוגל להפוך למפעיל וירטואלי בארה"ב ולאחר מכן בשאר העולם, והנה מגיעה הדלפה שמאשרת את התוכניות הללו. Project Fi, שלפי הדיווחים ייחשף רשמית בכנס Google I/O 2015 הקרוב, נרמז באפליקציה חדשה שהוכנסה לבילד האחרון של ה-Nexus 6. האפליקציה למעשה מחברת משתמשים לשירות החדש של גוגל, ומאפשרת להם להפעיל את החשבון באמצעות מספר חדש, להשעות אותו או לבטל אותו מבלי צורך בתקשורת עם שירות לקוחות.

Project Fi

כמו כן, מסתמן שהאפליקציה מעידה על השירות של גוגל, שככל הנראה יציע למשתמשים חבילות קבועות במדדים של ג'יגה-בייט כאשר הבסיס הוא 1GB, אך לא יחייב אותם על דאטה שבהם לא השתמשו במהלך החודש ואף יאפשר להעביר את היתרה הבלתי מנוצלת לחשבון של החודש הבא. מנויים לשירות יוכלו ליהנות אף ממספר קווים תחת חשבון אחד, כמו למשל משפחה או עסק, ומאפשרות גישה לקו אחד באמצעות מכשירים שונים (כאשר רק מכשיר אחד יכול להשתמש בקו בכל פעם) מבלי להעביר SIM.

יחד עם זאת, גוגל ככל הנראה תשתמש בשירות החדש כדי לאסוף עליכם מידע שיעזור לה להתאים לכם פרסומות אישיות, כמו למשל היסטוריית השיחות והשימוש ברשת, אם כי רבים מעריכים כי תהיה אופציה לבטל את הפיצ'ר הזה.