מוקדם יותר השנה עלו שמועות על-כך שבגוגל (Google) בוחנים אפשרות להסיר את מגירת היישומים מהמשגר (Launcher) במערכת ההפעלה הנקייה, ובכך לאמץ גישה דומה יותר לזו שנוקטת אפל (Apple). מספר יצרניות אף אימצו את הגישה הזו. כעת, בעקבות הדלפה שהגיעה לרשת, אנו מקבלים הצצה ראשונה אל העיצוב החדש של המשגר של גוגל שיוטמע במכשירי הנקסוס (Nexus) החדשים בהם תשובץ אנדרואיד 7.

nexus google launcher update drawer

נראה שעם הגרסה החדשה של Now Launcher גוגל הולכת לשנות את המראה הסטנדרטי של המשגר: תיבת החיפוש של גוגל הועלמה. במקומה יש מעתה בצד השמאלי העליון של המסך לשונית עם אות 'G' צבעונית. לחיצה עליה תציג את תיבת החיפוש ומשיכת הלשונית משמאל לימין תחשוף את מסך Google Now. לצד הלשונית של גוגל אנו רואים את יישומון לוח השנה שיהיה מעתה אלמנט קבוע בדף הראשי.

'הסרת' מגירת האפליקציות הובילה גם הסרת הכפתור שלה בתפריט הצלמיות הקבוע בתחתית המסך, שגם צמח להכיל חמש צלמיות. כדי להגיע בכל זאת למגירת האפליקציות יש ללחוץ על החץ הקטן מעל לתפריט, או לבצע גרירה מעלה של המסך מתפריט האפליקציות הקבועות.

ייתכן כי המשגר החדש יהיה בלעדי למכשירי ה-Nexus כחלק משיפורי התוכנה הייחודים שהחברה מתכוונת להכניס בקו מכשיריה, כמו שטח אחסון בלתי מוגבל בענן. חשוב לציין כי בגוגל בוחנים תמיד שינויים ושיפורים לממשק,  וכי למרות הדיווח, ייתכן כי המשגר הזה לעולם לא יראה אור.

קרא עוד:  לא צריכים טובות: FBI הצליח לפרוץ למכשיר iPhone 11 Pro

הישן שוב חדש

משגר היישומים בגרסאות המוקדמות של אנדרואיד

צורת המשגר החדשה מזכירה עיצוב שגוגל כבר השתמשה בו בעבר – בגרסאות המוקדמות של אנדרואיד טרם גרסה 2.3 ג'ינג'רברד (Android Gingerbread) מגירת האפלקציות הייתה חבוייה בתחתית המסך והיה ניתן לגשת אליה על-ידי החלקה מעלה של לשונית קטנה ואפורה עם חץ למעלה.