אפל ׁ(Apple) נמצאת במרכזה של עוד פרשה משפטית, הפעם מצד משתמשים שחברו יחד והגישו תביעה ייצוגית בטענה שהחברה גרמה להם לעדכן לגרסת מערכת ההפעלה של iOS 7 במרמה.

במרכז התביעה נמצאת אפליקציית FaceTime, אשר לטענת המשתמשים, אפל גרמה לכך שאפליקציית שיחות הווידאו הפופולרית שלה לא תעבוד יותר ב-iOS 6 בכוונה כדי להניע משתמשים לשדרג ל-iOS 7 כזו שוחררה לפני כשלוש וחצי שנים. הסיבה: כדי לחסוך כסף.

בתביעה נחשף כי אפליקציית Facetime, שהושקה בשנת 2010, השתמשה בשתי טכנולוגיות מקבילות כדי לאפשר שיחות וידאו: אחת משתמשת במערכת peer-to-peer כדי לחבר בין מכשירי אייפון, והשנייה מסתמכת על שירות שסופק על ידי חברת Akamai, עבורו שילמה החברה כ-50 מיליון דולר בתקופה של חצי שנה. אלא שב-iOS 7, אפל פיתחה טכנולוגיה אחרת כדי העוקפת את השירות הזה ולא נזקקה יותר ל-Akamai.

בשל כך, היא הייתה צריכה לגרום למשתמשים לעבור ל-iOS 7 ולפי התביעה, אפל בחרה להשבית את אפליקציית Facetime בגרסאות ישנות של מערכת ההפעלה שלה. הצעד הכריח בעלי מכשירים ישנים כמו iPhone 4 ו-4s לעדכן גרסא, והעדכון גרם לאיטיות וירידה בביצועי המכשירים. בנוסף טוענים בתביעה כי גרסת iOS 7.0.4 ששוחררה אף גרמה למכשירים מסוימים לקרוס והפכה אותם לבלתי שמישים לחלוטין.

התובעים טוענים כי הפעולות הללו מצד אפל, הפרו את סעיף התחרותיות הקבוע בחוקי קליפורניה. טרם ידוע מה סכום הפיצויים שהם מבקשים לעצמם.