גוגל (Google) השיקה אפליקציה חדשה בשם Datally למכשירי האנדרואיד, המיועדת לסייע למשתמשים לחסוך בחבילת הגלישה בטלפון החכם. במהלך החודשים האחרונה הייתה האפליקציה זמינה באזורים נבחרים בלבד, שם לדברי גוגל סייעה לחסוך עד 30 אחוזים מחבילת הגלישה של משתמשים שהתקינו אותה. כעת, מרחיבה גוגל את ההשקה לכלל העולם – כולל ישראל.

לאחר ההתקנה, Datally עוקבת ומציגה בזמן אמת כל אפליקציה העושה שימוש בחבילת הגלישה. במידה ואחת האפליקציות עושה שימוש מוגזם בחבילה, ניתן לחסום את הרשאותיה לגישה לרשת בזמן שאינה מופעלת (Background Data). בנוסף, Datally מסוגלת להציג סיכום על בסיס יומי, שבועי או חודשי, לצד המלצות וטיפים שונים לחיסכון.

Datally lets you understand, control and and save mobile data

תכונה נוספת של Datally היא המלצות על רשתות אינטרנט אלחוטיות (WiFi) בסביבת המשתמש. האפליקציה תציג את מיקומן המדויק של נקודות גישה הממוקמות במסעדות, מוסדות ציבוריים או משרדים, ותמליץ למשתמש לעבור אליהן אם הוא נמצא בטווח מתאים. לאחר השימוש, יתבקש המשתמש לדרג את איכות הגלישה – דירוג זה יאפשר לגוגל להציג את איכות הרשת למשתמשים הבאים.

ראוי לציין כי חלק מהשירותים אותם מציעה האפליקציה מחייבים ניתוב של חבילת הגלישה דרך שרת VPN של גוגל. בחברה מתחייבים לכך כי אין הם עוקבים אחר המידע ולא יעשה בו כל שימוש מלבד המלצות לחיסכון.

קליק להורדה