מערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10) של מיקרוסופט (Microsoft) זכתה לאחרונה לעדכון האמור לשפר את ביצועי המחשבים, תוך שהוא מציע דרך יעילה יותר לטיפול בתקלת האבטחה ״ספקטר״ (Spectre) שנתגלתה זה מכבר. אולם למרבה האירוניה, על פי הדיווחים עשוי העדכון דווקא לפגוע בביצועים, בייחוד בכל הנוגע למשחקי מחשב.

לפי המשתמשים המתלוננים, בעקבות התקנת העדכון נרשמת פגיעה משמעותית בביצועים של משחקים כדוגמת Destiny 2, אפקס לג׳נדס (Apex Legends), ו-Call of Duty: Modern Warfare. מיקרוסופט עצמה מודה כי העדכון אכן עשוי להיות בעייתי עבור מערכות מסוימות, וממליצה למשתמשים החשים פגיעה בביצועים למחוק אותו דרך היסטוריית העדכונים (View Update History) שבתפריט ההגדרות של Windows Update.

למעשה, נראה שמיקרוסופט כבר מודעת לכך שכמות בלתי סבירה של עדכוני מערכת עשויים לגרום לתקלות, והיא עומדת להשיק תכונה חדשה שתשחזר את מערכת ההפעלה באופן אוטומטי לגרסתה הקודמת במידה ולאחר ההתקנה לא ניתן יהיה להפעיל את המחשב. במקרה זה, תוצג על המסך הודעה כי העדכון הוסר בשל תקלה, ולא יעשה ניסיון נוסף לעדכן את המערכת באופן אוטומטי במשך 30 ימים, אם כי המשתמש יוכל לבחור לנסות ולהתקין אותו שוב באופן ידני.