משתמשים רבים קיבלו מגוגל (Google) בשבועיים האחרונים הודעות לגבי חשבון ה-Google Plus שלהם, אך יש להניח כי חלקם לפחות דחו את הטיפול בתוכן שלהם ברשת החברתית לרגע האחרון. עכשיו הרגע הזה מגיע שכן השירות ייסגר בעוד יומיים, ומי שרוצה להוריד את התוכן לפני הסרתו צריך לבקש זאת מגוגל עוד היום.

כדי לקבל עותק של כל התוכנים ב-+Google יש להיכנס לכאן, לסמן ב-V את כל סוגי התוכן שרוצים לגבות – לייקים ("+1"), מעגלים (חברים), קהילות (עמודי מעריצים) ו-Stream (הפוסטים, התמונות והתגובות). לסיום יש לבחור ב-Next Step.

במסך הבא צריך לבחור אם התוכן יגיע בקישור לתבית הדואר, או שהקבצים פשוט יועלו לשירות אחסון בענן: ל-Google Drive, ל-DropBox, ל-OneDrive או ל-Box. אפשר גם לבחור את סוג הקובץ בין ZIP – שאפשר לפתוח בכל מחשב Windows, או TGZ שנפוץ יותר במחשבי לינוקס. האפשרות האחרונה מפצלת את התיקייה לקבצים של 1, 2, 4, 10 או 50 גיגה-בייט וזה תלוי בכמות התוכן שהועלה לרשת. לבסוף צריך לבחור ב-Create Archive. יצירת הגיבוי יכולה לערוך בין מספר שניות ליום שלם, ולכן יש לבקש אותו היום למרות שהשירות יהיה פתוח גם מחר.

לסיום, נציין כי הורדת התוכן לא מוחקת את הפרופיל, ובמיוחד את המידע שמקושר אליו תחת פרופיל המשתמש בגוגל. כדי למחוק את הפרופיל ב-+Google לחלוטין יש להיכנס לקישור הזה, להזין את הסיסמה האישית לחשבון גוגל, ללחוץ על פח האשפה לצד +Google, לסמן V בתיבה הדרושה ולבחור ב-+Delete Google.