יצרנית המשחקים היפנית קונאמי (Konami) הכריזה על משחק חדש בסדרת משחקי הכדורגל של החברה, Pro Evolution Soccer. החברה  הבטיחה שבכותר החדש "חזרה לשורשים" והתמקדה יותר באלמנט הראליסטיות והאינטואיטיביות במשחק.

קונאמי הוסיפה לכותר החדש מערכת לשליטה מוחלטת בכדור, בבעיטות ובמסירות, ובשליטת השחקן במשחק. עוד בין השדרוגים והחידושים שנחשפו נמצא את "השוער המשופר" המאפשר שליטה רחבה יותר בשוער, שליטה ידנית במסירה ובבעיטה, וכן מערכת ה"ProActive" – מעין מערכת אינטליגנציה מלאכותית שאמורה להפוך את המשחק לקליל יותר ואותנטי יותר מבעבר, המשפרת את תנאי המשחק לשחקנים בודדים.

גם בגרפיקה ישנם שינויים ואחד השיפורים הטובים ביותר ב-PES 2013 יהיה הדמיון בין הדמויות במשחק לשחקנים האמיתיים במציאות. סגנון הריצה, מסתובבים, מוסרים את הכדור, בועטים ואפילו כיצד הם חוגגים, יהיו שונים לכל שחקן ושחקן במהלך המשחק. קשרים ומגנים יעברו ויעקבו אחר הכדור בסגנון מדויק של הדבר האמיתי בעוד המבקיעים עוצבו לבעוט בדומה למשחק במציאות.

ג'ון מרפי, ראש צוות PES באירופה: “זוהי תקופה מרגשת להיות חלק מקהילת PES, ו-PES 2013 המספקת רמה חדשה של משחקיות עם חזרה ליכולת המפתח שלנו בשליטה חופשית בכדור. כדורגל הוא לגרום לקסם לקרות עם מיומנות ודיוק, ו-2013 PES באמת מתמצת זאת. אנשים טריים בתוך צוות הפיתוח ועוד כמה רעיונות מרגשים יפיחו חיים חדשים בסדרת PES, ואנחנו מצפים להראות מה אנחנו עשינו בחודשים הקרובים. "

PES 2013 יגיע בחודשי הסתיו לרוב הפלטפורמות בשוק, בניהם אקס-בוקס 360, מחשב, וכן, פלייסטישן 2 ו-3.  המשחק אמור להגיע בעתיד גם לקנסולה הניידת של נינטנדו ה-3DS אך ככל הנראה הקנסולה החדשה והפופולרית מבית סוני, הויטה לא הולכת לקבל גרסה של המשחק. צפו בוידאו בהמשך.

קרא עוד:  המפיצה THQ Nordic רוכשת את המפתחת של Darksiders III