אתר הקניות האוסטרלי Kogan החליט לגבות מס מיוחד על הגולשים בדפדפן אינטרנט אקספלורר 7. לבעלי האתר נמאס מגולשים המשתמשים בדפדפן המיושן, אשר מאלץ אותם לבצע התאמות מיוחדות לממשק המשתמש ובשל כך הוא גובה “מס אינטרנט אקספלורר 7”: “זה נראה כי אתה או מנהל המערכת נמצאים בתרדמת במהלך חמשת השנים האחרונות ואתה עדיין משתמש ב-IE7. כדי להפוך את האינטרנט למקום טוב יותר, אתה תחוייב במס של 6.8 אחוז מהרכישה שלך ב-Kogan.com”, כך נכתב באתר.כדי להימנע מהמס המיוחד, האתר מפנה את הגולש להוריד את אחד מהדפדפנים האחרים – כרום, פיירפוקס, ספארי או אופרה.

בהסברים שנכתב בבלוג האתר למהלך, מציינים כי דפדפן האינטרנט אקספלורר 7 הוא אחד הגורמים להוצאות פיתוח רבות כדי להתאים את הממשק והתצוגה לכדי מיעוט של גולשים, דבר שמפתחי אתרים וודאי מכירים זאת (כן, גם אצלנו), וכי 6.8 אחוז מס הוא 0.1 אחוז על כל חודש ש-IE7 נמצא בשוק.

מודל העדכונים של מיקרוסופט לדפדפן שלה הוא כזה שהדפדפן לא מתעדכן באופן תדיר, כך שמי שהתקין מערכת הפעלה עם גרסת דפדפן מסוימת ולא התאמץ לבדוק חלופות בשוק, נתקע למעשה עם דפדפן מיושן. כך נאלצים בעלי האתרים להתמודד מול בעיה אמיתית של תחזוקת האתר והתאמתו גם לדפדפנים מיושנים. אינטרנט אקספלורר 7 הגיע יחד עם מערכת ההפעלה Windows Vista בשנת 2006 והוחלף לגרסה 8 בשנת 2009 עם יציאת Windows 7. בדפדפן חסרים טכנולוגיות רבות והוא אינו תואם HTML5 וסטנדרטים חדשים של עיצוב עם CSS.

קרא עוד:  מיקרוסופט: חשבונות Xbox Live שלא בשימוש עלולים להיסגר

Kogan קיבלו מאות תגובות על כך ברשת, ורובם בירכו את המהלך המקורי שנקטו, ולא נתפלא אם עוד אתרים יצטרפו ליוזמה המבורכת הזו.