מפתחי יישום ארגון המדיה הפופולרי קודי (Kodi) הודיעו כי הם עובדים על גרסה ייעודית אשר תותאם לקונסולת המשחקים Xbox One של מיקרוסופט (Microsoft), שתוכל לפעול במלואה על הפלטפורמה החלונאית האוניברסלית.

ההודעה הגיעה במסגרת אירוע המפתחים של מיקרוסופט, Windows Developer Day, שם נאמר כי מפתחי קודי יבצעו את ההתאמות הנדרשות כדי שהיישום יהיה תואם ל-Universal Windows Platform. כך קודי יוכל, בתאוריה, לפעול על כלל מוצרי מיקרוסופט השונים ויהיה זמין להורדה ישירות בחנות ה-Windows Store.

לא רבים ממכם וודאי זוכרים, אבל דרכו של היישום החל בכלל בקונסולת ה-Xbox הראשונה. עוד לפני שהוענק לו השם קודי, שמו של היישום היה XBMC וזה קיצור ל-Xbox Media Center, אשר שימש את בעלי הקונסולה לניהול תכנים לצפייה ישירות על המסך הגדול, טרום פתרונות המחשבים הסלוניים (HTPC). זה היה רק בשלב מאוחר יותר שהמפתחים החליטו להעניק ליישום את השם קודי, מעט אחרי השקת Xbox One.

מפתחי קודי שחררו לאחרונה את גרסה Kodi 17, הנחשבת לעדכון גדול המשלב ממשק משתמש חדש למחשב ולנייד. הגרסה הבאה, Kodi 18, תגיע בהמשך השנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.