קובי כליף מונה למנכ"ל חברת אלפא טלקום, היבואנית הרשמית של ענקית הטכנולוגיה הסינית וואווי (Huawei) בישראל. כליף (43), שימש כמנכ"ל מוטורולה מוביליטי ישראל לפני שעבר לכהן כמנהל חטיבת הסלולר בסמסונג ישראל, תפקיד אשר ביצע במשך שנתיים עד לדצמבר אשתקד. כליף הוביל לפני כשנה את המהלך לשינוי שיטת הפצת המכשירים של סמסונג בישראל.

כליף הינו בעל ניסיון של יותר מ- 20 שנה בתחום התקשורת, במהלכן פיתח קשרים ענפים בתחום התקשורת.

מינויו של כליף מגיע על רקע גידול דרמטי בהיקף הפעילות של וואווי בעולם וכוונתה של וואווי להגדיל משמעותית את אחיזתה גם בשוק הישראלי, כולל כניסה לעולמות נוספים בתחום התקשורת. מאז כניסתה של וואווי לישראל בסוף שנת 2013, היא רושמת גידול יציב בהיקף המכירות, אולם בכוונת וואווי העולמית להתחרות ראש בראש בחברות כמו סמסונג ו- LG, ולתפוס נתחי שוק משמעותיים יותר בישראל, בהתאם למגמה הרווחת במדינות רבות בעולם.

המחירים של מכשירי חברת סמסונג ו- LG בישראל, הנחשבים לגבוהים בעולם, וללא הצדקה של ממש, לא נעלמו מעיניהם של אנשי חברת וואווי העולמית, המתכוונים להשיק בישראל מכשירים תחרותיים ומשתלמים הרבה יותר.

וואווי היא יצרנית הסמארטפונים השלישית בגודלה בעולם ונחשבת למובילה עולמית בתחום פיתוח רשתות תקשורת מתקדמות G4 ו- G5. בשנת 2014 רשמה וואווי גידול דרמטי של 45% במכירות סמארטפונים בעולם, ביחס לשנה  קודמת. בעוד בשנת 2013 מכרה וואווי 52 מיליון סמארטפונים "בלבד", בשנת 2014 כבר עמד היקף מכירות הסמארטפונים של הענקית הסינית על 75 מיליון מכשירים ברחבי העולם. בשנת 2015 צופה החברה למכור כ- 100 מיליון מכשירים.

קרא עוד:  המילטון הוסיפה את Redmi Note 8 לרשימת שאומי בישראל

הגידול הדרמטי במכירות הסמארטפונים של וואווי בעולם נובע, בין השאר, מהתחזקות המותג של וואווי על חשבון היצרניות הקוראניות הגדולות, סמסונג ו– LG, וזאת בזכות מכשירים מעוצבים ואיכותיים, בעלי מפרט טכנולוגי מתקדם מאוד.

קובי כליף, מנכ"ל אלפא טלקום הנכנס, המכיר היטב את המכשירים הקוריאניים מתוקף תפקידו הקודם אומר כי, "בכוונת אלפא טלקום להרחיב באופן משמעותי את היקף הפעילות של וואווי בישראל, ולהגדיל משמעותית את נתח השוק שלה במוצרי המובייל. בנוסף, אנו נמקד מאמצים להיכנס לתחומי תקשורת מגוונים נוספים, כגון MBB וה- STORAGE, כפי שקורה גם בעולם. לשם כך, יושקעו משאבים רבים בתחום השיווק, כיאה למותג בינלאומי מוביל".

בתפקידו החדש כמנכ"ל אלפא טלקום, כליף יחליף את דרור אבישי, אשר הקים את פעילות וואווי בישראל ויישאר אחד מבעלי החברה וימשיך לכהן בה כדירקטור.

חב' אלפא טלקום מקבוצת פל היא היבואנית הרשמית ונציגתה הבלעדית של חברת וואווי (Huawei) בישראל בכל הנוגע למוצרי תקשורת של Huawei Device: Mobile Broad Band, WI-FI ועוד. החברה נוסדה בשנת 2009 ועוסקת בשיווק והפצה של מכשירים סלולריים. החברה מציבה בראש סדר העדיפויות את איכות השירות והתחזוקה עבור לקוחותיה, והיא הראשונה להעניק אחריות נרחבת ומקיפה למכשיריה.

*הודעה לעיתונות

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.