לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, השיק השבוע משרד הביטחון אפליקציה שמטרתה לרכז מידע על כלל אירועי ההנצחה לחללי צה"ל. האפליקציה, ששמה 'מחבקים כל השנה', מציגה פרטים על אירועי הנצחה המתקיימים בתאריכים שונים בכל הארץ, זאת בנוסף לאירועים המתקיימים ביום הזיכרון.

באמצעות האפליקציה יוכל המשתמש לצפות במידע על אירועי ההנצחה תוך שהוא יכול לבחור את אלה שמתקיימים בסמיכות אליו או באלו שצפויים להתרחש בתאריך מסויים, זאת בין אם מדובר באירוע פרטי מטעם המשפחה או באירוע ממלכתי. כמו כן, בלחיצת כפתור ניתן לנווט אל האירוע, או לעדכן תזכורת ביומן המובנה בטלפון החכם.

עופר מנדלוביץ', אב ששכל את בנו במבצע 'צוק איתן', פנה למשרד הביטחון עם הרעיון לפיתוח האפליקציה, ולאחר השלמת הפיתוח הוזמנו המשפחות השכולות להעלות אליה אירועי הנצחה. "כולנו תקווה כי בפיתוח האפליקציה נסייע לבני המשפחות השכולות להביא לידיעת ציבורים רחבים את אירועי הזיכרון וההנצחה לזכר יקיריהן", אמר השבוע אריה מועלם, ראש אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון.

עוד הודיע משרד הביטחון כי שידרג את אתר 'יזכור'. כעת הגלישה בו נוחה יותר גם באמצעות סמארטפונים וניתן לצפות באמצעותו בפרטים על כל חלל, לקבל הוראות הגעה לקבר ואף לנווט אליו. כמו כן, ניתן להדליק באמצעות האתר נר זיכרון וירטואלי.

להורדת אפליקציית "מחבקים כל השנה": iOS | אנדרואיד

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.