לפני כשמונה חדשים, בעת ההשקה של קיטקט (KitKat), ביחד עם הנקסוס 5 (Nexus), גוגל הצהירה כי כל טלפון עם זיכרון 512 מגה-בייט יוכל להריץ את גרסה זו של אנדרואיד (Android) ללא כל בעיות. כזכור, גרסת ה-ICS, שהובילה את מערכת ההפעלה מבית גוגל (Google) קדימה במידה רבה, לקחה גם צעד אחורה בכל שקשור לחיי סוללה, ניצול הזיכרון וביצועים. קיטקט הגיעה, בין השאר, גם כדי לתקן את הבעיות הללו.

ובכן, מסתבר שיש יצרניות טלפונים שמוכנות ללכת עוד כמה צעדים קדימה. היצרנית סלקון (Celkon), יצרנית חדשה בתחום האנדרואיד, השיקה טלפון עם מפרט שלקוח אי שם משנת 2009. ה-Campus A35k, שנמכר בפחות מ-50 דולרים ומזכיר במראה את ה-HTC One, מגיע עם 256 מגה-בייט זיכרון RAM בלבד, ומעבד ליבה יחידה במהירות של 1 ג'יגה-הרץ. הוא מציע מסך בגודל 3.5 אינץ' ברזולוציה של 480×320 פיקסלים, מצלמה 3.2 מגה-פיקסל, מצלמת VGA קדמית וסוללה בנפח של 1,400mAh ותמיכה ב-microSD.

מכשיר זה מראה שמגמת הטלפונים האנדרואידים הזולים ממשיכה להיות חזקה, ובולטת במיוחד במיוחד במדינות עולם שלישי. במקומות כמו הודו, סין, מזרח אירופה, אמריקה הלטינית ואפריקה, שעבורם מדובר בטלפון חכם ראשון, ככל הנראה לא מבזבזים מעל 600 דולרים עבור טלפון חכם עם מפרט של מחשב. המשתמשים במדינות אלו מעדיפים להשקיע את כספם במכשירים זולים עם מפרט בסיסי ביותר, ש-"יחברו אותם לעולם". רק לאחרונה סמסונג (Samsung) איבדה את מקומה הראשון במכירת טלפונים זולים ליצרניות כמו מיקרומקס (Micromax) בהודו ו-Xiaomi בסין, שם המחיר עושה את ההבדל ולא המותג.