כמדי חודש בחודשו מפרסמת גוגל (Google), האחראית על מערכת האנדרואיד, נתונים סטטיסטיים על תפוצתן של הגרסאות השונות של מערכת ההפעלה הפופולרית. נתוני חודש נובמבר שהתפרסמו אתמול (ב'), מעוררים עניין רב, זאת בשל הפצתה של גרסת האנדרואיד KitKat 4.4 עבור כמה דגמים פופולריים במספר מדינות בעולם. על פי נתוני גוגל, 1.1% מכלל התקני האנדרואיד, מריצים את גרסת האנדרואיד העדכנית.

גרסאות ה-Jelly Bean, אלה המסומנות כ-4.1, 4.2 ו- 4.3, מחזיקות בנתח שוק של 54.5 אחוזים. אם מצרפים אליהן את נתוני ה-Ice Cream Sandwich, המצויינות כ-4.0.3-4.0.4, ואת נתוני ה-KitKat, מגלים כי כ-74 אחוזים, כמעט שלושה רבעים מכלל התקני האנדרואיד, מריצים את גרסאות 4 ומעלה של מערכת ההפעלה. יש לזכור כי גרסת ה-4.3 די חדשה, ולפני ש-4.4 כובשת את השוק, נראה כי שמור מקום מכובד גם עבורה. בחודש שעבר הריצו את גרסת ה-4.3 2.3%, ואילו החודש הנתון צמח ל-4.3% מכשירים, זאת בשל הפצתה של הגרסה לאחרונה בקרב דגמי אנדרואיד פופולריים.

גרסאות האנדרואיד 2.3.3-2.3.7, המכונות Gingerbred, מחזיקות נתח שוק של 24.1%. למרות שמדובר בכמעט רבע מכלל משתמשי האנדרואיד, ישנה ירידה של כשני אחוזים מהחודש שעבר, יתכן שזהו חלק ממגמה המצביעה על היחלשות הגרסאות הישנות, גם הנפוצות שבהן.

הנתונים המתפרסמים על ידי גוגל מכוונים בעיקר למפתחים, זאת על מנת שידעו להתאים את האפליקציות שלהם עבור גרסאות אנדרואיד נפוצות. לצד הסטטיסטיקה המצביעה על פופולריות הגרסאות, מופיעים גם נתונים על מאפייני התצוגות של מסכי ההתקנים וגרסתו של מנגנון המכונה Open GL – שניהם חשובים מאוד עבור מפתחים לצורך אפיון תאימות האפליקציות שהם מוציאים תחת ידיהם.