בעוד קנוניקל (Canonical), כפי שספרנו לכם לאחרונה, משקללת את צעדיה כדי להיכנס לתחום הטלפוניה עם מערכת ההפעלה אובונטו (Ubuntu), כשבדרך היא מתכוונת להציע את Ubuntu for Android, באה חברה איטלקית בשם DaVinci Mobile ופשוט מציעה טאבלט עם גרסה נוכחית של אובונטו, למי שמתעניין, או סתם רוצה משהו אחר עבור הטאבלט שלו.

אבל גם במקרה הזה, מערכת ההפעלה אובונטו לא לבד. כברירת מחדל בעת הדלקת הטאבלט תעלה מערכת ההפעלה של גוגל (Google) דווקא, במקרה הזה אנדרואיד בגרסה 4.0 (או Ice Cream Sandwich). עם זאת, זה גם לא אובונטו לאנדרואיד כמו שקנוניקל רוצה, פשוט, אם המשתמש ירצה אחרת הוא יוכל בזמן העלייה לבחור באובונטו 12.04 כמערכת ההפעלה להרמה הנוכחית של הטאבלט. כלומר: שתי מערכות זו לצד זו, עם עדיפות לאנדרואיד, אבל עם אפשרויות אחרות.

המפרט של המכשיר דווקא מרשים למדי, עבור מחיר של 309 אירו: מעבדג מרובע ליבות Exynos 4 של סמסונג (Samsung) במהירות של 1.5 ג'יגה-הרץ, 2 ג'יגה-בייט כירון עבודה, 32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון ועוד חריץ microdSd. המסך הוא מסך 10.1 אינץ' IPS ברזולוציה יפה מאוד של 1,920×1,200 פיקסלים. המצלמות קצת מאכזבות: VGA מקדימה, 2 מגה-פיקסלים מאחור. הגימור מקדימה לבן, חלק, נקי עם קווים מעוגלים, מאחור קצת פחות: אפור עם V גדול באמצע ויציאות הרמקולים ביחד למטה באותו צד.